Dallas'tan seriye devam

NBA'de All-Star arasından önceki son maçlar da tamamlanırken, herkesin gözü bu sene All-Star Hafta Sonu etkinliklerine ev sahipliği yapacak Las Vegas'a çevrildi.

HOUSTON - NBA'de All-Star arasından önceki son maçlar da tamamlanırken, herkesin gözü bu sene All-Star Hafta Sonu etkinliklerine ev sahipliği yapacak Las Vegas'a çevrildi.
Aradan önceki son maçlarda, ligin en iyi galibiyet yüzdesine sahip takımı Dallas Mavericks, ligin en az sayı yiyen takımı Houston Rockets'ı deplasmanda 80-77 mağlup ederek üst üste dokuzuncu galibiyetini aldı. Dirk Nowitzki 26 sayıyla Dallas'ı galibiyete taşırken, Tracy McGrady de 27 sayıyla Houston adına öne çıkan isim oldu. Gecenin diğer maçında Los Angeles Lakers, evinde ağırladığı Cleveland karşısında kötü gidişini devam ettirirken, üst üste beşinci mağlubiyetini aldı. Bu sezon eleştiri oklarının hedefi olan LeBron James, kaydettiği 38 sayıyla Zydrunas Ilgauskas'tan yoksun çıktıkları maçta takımını sırtlarken, Kobe Bryant'ın 34 sayısı All-Star arasına galibiyetle girmek isteyen Lakers için yeterli olmadı.
Tim Hardaway'a ceza
Öte yandan NBA'in eski yıldızlarından Tim Hardaway, eşcinsel olduğunu açıklayan eski NBA oyuncusu John Amaechi'yle ilgili bir soru üzerine "Eşcinsel insanlardan nefret ediyorum" ifadesini kullanınca, All-Star etkinliklerinden uzaklaştırıldı. All Star Hafta Sonu etkinliklerine bu geceki Yetenek Yarışmaları ile devam edilecek. (Spor Servisi)