Danimarka'dan Barcelona'ya kötü haber

Danimarka'dan Barcelona'ya kötü haber
Danimarka'dan Barcelona'ya kötü haber
Danimarka Futbol Federasyonu (DBU), Barcelona Kulübü'nün başkent Kopenhag'ın Ballerup bölgesinde açmak istediği futbol akademisine karşı çıktı. Katalan kulübünün konuyu UEFA'ya taşıyacağı bildirildi.

KOPENHAG - Barcelona kurmaylarıyla bir araya gelen DBU yetkilileri, Barcelona Kulübü'nün 6 yaşındaki çocukları dahi seçmelerden geçirmesine karşı çıktı.

DBU İkinci Başkanı Bent Clausen, "Barcelona ile bu konuda anlaşmazlık yaşadığımızı belirtmemiz gerekiyor. DBU, 6 yaşındaki çocukların bile seçmelerden geçerek akademiye kaydolmaları fikrine karşı. Bu bizim yetenek yetiştirme konusunda çocukların olabildiğince çocuk kalması gerektiği düşüncemize aykırı" dedi.

Clausen, bu kadar küçük yaştaki çocukların rekabete şimdiden dahil edilmelerinin sağlıklı olmadığı fikrini savundu.

UEFA'NIN KARARI BEKLENECEK

DBU'dan yapılan açıklamada UEFA'nın kurallarına dikkat çekilerek, bir kulübün bir ülkede futbol akademisi açmak istemesi halinde bu ülkenin futbol federasyonundan izin alması gerektiğini hatırlatıldı.

Barcelona kanadı ise DBU'dan beklediği yanıtı alamadığı için UEFA'nın kararını bekleyecek. Kulübün dünya genelinde biri İstanbul 'da 14 futbol okulu bulunuyor. (AA)