Danimarkalı spikerden şok sözler

Danimarkalı spikerden şok sözler
Danimarkalı spikerden şok sözler
Türkiye'nin 2-1 kazandığı milli maçı Danimarka'da naklen yayınlayan Kanal 5'in spikerinin, Danimarka Milli Takımı oyuncuları için 'Aptal' yorumu yapması şaşkınlık yarattı.

KOPENHAG - Kanal 5 stüdyosundaki yorumcular, Türkiye A Milli Futbol Takımı için, "Türk Milli Takımı kendi ülkesinde hak ettiği desteği görmüyor. Türkler daha çok lig takımlarını destekliyor. Buradaki seyirci de milli takımlarını izlemeyi bir eğlence olarak görüyor" şeklinde yorum yaptı. Yorumlarda, "Türkler bu maçtan önce birkaç güzel maç oynadı. Türkler topla direkt oynuyorlar, daha çok fiziksel güç kullanıyorlar. Milli takım oyuncuları genelde üç büyük takım oyuncularından oluşuyor" şeklinde ifadeler kullanıldı.

Emre: Hocam durun ağlıyor

"APTAL DANİMARKALILAR" YORUMU

Maçın 33. dakiksında verilen penaltı kararı, stüdyodaki spiker ve yorumcuları da şaşırttı. Yorumcular, hakemin penaltı kararı vermesi üzerine kahkaha attı. Spikerler, Danimarka Milli Takımı oyuncularının her şansı kaçırışında ise "Aptal Danimarkalılar" şeklinde yorum yaptı.

"TÜRK YILDIZLAR SİHİR YAPTI"

Karşılaşmanın 55. dakikasında Türkiye'nin skoru 1-1 yapması, stüdyodaki yorumcuların moralini bozdu. Spiker, "Türk yıldızlar yine sihir yaptı" şeklinde ifade kullandı. Ozan Tufan'ın attığı galibiyet golü ise Danimarkalıları yıktı. Yorumcular eski ünlü oyuncular Frank Andersen ve Brian Laudrup, "Kaleci Schmeichel'in yapabileceği bir şey yoktu. Türkler ikinci yarıda daha iyi oynadı ve galibiyeti hak ettiler. Morten Olsen çok ümitliydi, iyi oyuncuları sahaya sürdü, ama Türkler kazanan taraf oldu" değerlendirmesinde bulundu. Ünsal TURAN (DHA)

'Gelmiyorlarsa kabahat bizim değil'