Darısı Beşiktaş'ın başına...

Galatasaray, terör gerekçesiyle Almanya'ya alınan maçta Juventus'u 2-0 yendikten sonra UEFA'ya eleştiriler kesilmedi. Başbakan Erdoğan, "UEFA'nın sportif olmayan kararı, halkımızın bütünleşmesini sağladı" dedi. Avrupa basını karşılaşmaya geniş yer ayırırken, Beşiktaş'ın da Chelsea maçını Almanya'da oynaması kesinleşti. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi, Beşiktaş'ın itirazını reddetti.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

LOZAN/İSTANBUL - Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), Beşiktaş'ın, Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda ertelenen Chelsea maçının İstanbul'da oynanması için yaptığı başvuruyu reddetti. İsviçre'nin Lozan kentinde yaptığı toplantı sonunda nihai kararını veren mahkeme böylece,
UEFA'nın maçın yapılacağı yer olarak belirlediği Almanya'nın Gelsenkirchen kentini onaylamış oldu. Beşiktaş-Chelsea maçı, 9 Aralık Salı günü 21.45'te Gelsenkirchen kentinin Arena Stadı'nda oynanacak.
Teknik direktör Mircea Lucescu, ligde yarın oynacakları Adanaspor maçının ertelenmesini istemediğini açıkladı. Rumen çalıştırıcı, daha önce Avrupa kupasındaki bazı maçları nedeniyle federasyondan erteleme talep ettiklerini hatırlatarak, "Ancak bu talebimiz reddedilmişti. Şimdi de ben erteleme istemiyorum. Lig maçımızı oynamak istiyoruz. Herhangi bir erteleme talebimiz yok" diye konuştu. UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik Beşiktaş'ın kararı uygulamaktan başka şansı olmadığını vurgulayarak, "CAS'ın aldığı karardan sonra Beşiktaş'ın başvuru yapabileceği başka kurum yok" dedi. Menajer Sinan Engin de erteleme taleplerinin olmadığını ve çıkıp maçı oynayacaklarını söyledi.
Engin: Savunma verecekler
Engin, önceki gün tesislerde tartışan Ahmet Dursun ve Giunti'nin savunmalarını alacaklarını ve gerekirse ceza vereceklerini söyledi. Engin, iki futbolcunun tartışmasının çok büyütülmemesi gerektiğini vurgulayarak, "Arkadaşlar arasında bu tip tartışmaların olması normaldir. Aralarında ufak bir tartışma yaşanmış. İkisinin de savunmasını alacağız, gerekli görülürse de ceza vereceğiz. Ancak bu olay büyütülmemeli" diye konuştu. Olayda iki futbolcu birbirine girmiş Giunti hafif yaralanmıştı. Formsuzluğu nedeniyle kadroda şans bulamayan Ahmet Dursun'un İtalyan oyuncuya bıçak fırlattığı iddia edildi. Bu arada Beşiktaş'ın
ulaşım sponsoru Intercity'nin aracılığıyla Toyotasa firması, Lucescu'ya Toyota Land Cruiser 100 model arazi aracı tahsis etti.