Daum: Biraz insaflı olun

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, antrenman sonrası Ali Güneş ve Serhat ile birlikte düzenlediği basın toplantısında...

BITBURG - Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, antrenman sonrası Ali Güneş ve Serhat ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, iki futbolcusu arasında yaşanan sorunla ilgili olarak, "İki arkadaşın dostlu-
ğu var. Bu sorun sezon içerisinde devam etseydi, takımı etkilerdi. Bize büyük sorunlar çıkarırdı. Bu durum da sahaya olumsuz şekilde yansırdı" diye konuştu.
Sarı-Lacivertli teknik adam, gazetecilerden takım hakkında yorum yaparken, biraz sabırlı ve özellikle de insaflı olmalarını istedi. Bu sezon, eski oyunculardan hangilerinin kadroda yer alacağı konusunda kesin bir karara henüz varamadığını bildirerek, "Yeni arkadaşlar uyum sağladıktan sonra, çok farklı futbol izlemek mümkün olacak" dedi. Teknik direktör Daum, ayrıca Almanya'da yapacakları hazırlık maçlarında alınan sonuçların önemli olmadığını, ligin ilk haftasında yapacakları İstanbulspor maçına kadar tüm eksiklikleri gidereceklerini belirtti.
Fenerbahçe'nin yapacağı yeni transfer konusunda da, yabancı oyuncu kontenjanını düşünerek hareket etmek zorunda olduklarını vurgulayan Alman hoca, yeni transferlerden Brezilyalı Luciano'nun cezası için de Brezilya ve Türkiye Futbol Federasyonları ile FİFA'nın yardımıyla ilk lig maçında oynaması için çözüm bulunacağını ümit ettiğini söyledi.
'Arkadaşlarım çok iyi'
Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Hollandalı yıldız futbolcu Van Hooijdank ise Fenerbahçe'de kendisini evinde gibi rahat hissettiğini söyledi. Hooijdank, kendisine gösterilen ilgiden çok etkilendiğini vurgulayarak, "Kampa katıldığım günden bugüne kadar geçen dört gün içerisinde takım arkadaşlarımla iyi anlaşıyorum. Bu durum da takım içerisindeki olumlu atmosferden kaynaklanıyor. Fenerbahçe'de oynamaktan büyük zevk alıyorum. Kendimi sezonun ilk maçına hazırlıyorum. Önemli olan benim gol atmam değil, Fenerbahçe'nin şampiyonluğudur" diye konuştu.
Gaziantepspor'dan altyapıya alınan Erman kendisiyle sözleşme yenilenmediği için Türkiye'ye geliyor. Sarı-Lacivertlilerin Ganalı futbolcusu Samuel Johnson, eski kulübü Gaziantepspor'la anlaştı. Johnson, kısa bir pazarlık ve görüşmenin ardından, Kırmızı-Siyahlılarla bir yıllık mukavele yapmayı kabul etti.