Daum, biraz sabır istedi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Sarı-Lacivertli taraftarlardan sabırlı olmalarını isteyerek, "Belki bir süre üzüleceğiz,
ama sonunda gülen taraf biz olacağız" dedi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

DORTMUND - Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Sarı-Lacivertli taraftarlardan sabırlı olmalarını isteyerek, "Belki bir süre üzüleceğiz,
ama sonunda gülen taraf biz olacağız" dedi. Taraftarların, sakin ve sabırlı olmalarını isteyen Alman teknik adam, "Kimse acele etmesin. Lig uzun bir maraton. Bu maratonda zaman zaman üzüleceğiz; buna da hazırlıklı olun. Ama mayıs ayı geldiğinde mutlu sona ulaşacağız" mesajını gönderdi.
Fenerbahçe'ye geldiği günden bu yana kaleci sorununu gündemde tutan Alman hocanın, ünlü bir kaleciyle anlaşmaya vardığı iddia edildi. Almanya kampına en geç cumartesi gününe kadar katılacağı ifade edilen yeni kalecinin ismi, sır gibi saklanırken, İspanyol, Alman ya da Hırvat olabileceği belirtildi. Bugün ünlü kaleciyle bir kez daha görüşecek olan Hakan Bilal Kutlualp'in, detaylar konusunda da anlaşmaya vardıktan sonra ismi açıklayacağı kaydedildi.
Alex ve Fabiano lige yetişiyor
Fenerbahçe'nin Brezilya'dan transfer edeceği savunma oyuncusu Alex ile golcü Fabiano, ligden önce kadroya dahil olacak. Alex ile kesin anlaşmaya varan yöneticiler, Luis Fabiano konusunda Alex'e oranla daha geride olduklarını, ancak bu transfere de bitti gözüyle bakılabilceğini söyledi. Golcü futbolcunun, ağustosun ilk haftasında İstanbul'da olabileceğini iddia ettiler. Her iki oyuncunun da lig maçlarına yetiştirilmesi için çaba harcayan Sarı-Lacivertli yöneticiler, futbolcuların form durumlarının Brezilya ligi devam ettiği için yerinde olduğunu vurguladı.
Fenerbahçeli yöneticilerden İlhan Ekşioğlu ise, gelecek yönetimlere pırıl pırıl bir takım bıraktıklarını söyledi. Fenerbahçe'nin bu sezon yaptığı transferlerle çok ciddi bir gençleştirme operasyonuna gittiğini söyleyen Ekşioğlu, "Çok iyi bir takım yarattık. Gelecek olan yönetimler çok rahat edecek. Bu pırıl pırıl takım, Fenerbahçe'nin geleceği olacak. Çok ciddi bir antrenör olan Daum da, üç yıllık sözleşmesi boyunca başarılı olup, bu oluşuma katkıda bulunacak" dedi. Ekşioğlu, transfer çalışmalarının bundan sonra da devam edeceğini, yerli futbolcular transfer etmeyi düşündüklerini söyledi. Öte yandan Fenerbahçe'nin, Denizlisporlu Servet'in transferinden vazgeçtiği idda edildi.