Daum birini, Terim hepsini

Konyaspor ve Juventus mağlubiyetleri ile morali bozulan Galatasaraylı futbolcular, teknik direktör Fatih Terim'e söz vererek bu karşılaşmayı kazanacaklarını söylediler. Kendi seyircileri önünde ezeli rakiplerini ağırlayacak olan Sarı-Kırmızılılar, sahadan üç puanla ayrılarak kötü gidişe son vereceklerini iddia ettiler.
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi

İSTANBUL - Konyaspor ve Juventus mağlubiyetleri ile morali bozulan Galatasaraylı futbolcular, teknik direktör Fatih Terim'e söz vererek bu karşılaşmayı kazanacaklarını söylediler. Kendi seyircileri önünde ezeli rakiplerini ağırlayacak olan Sarı-Kırmızılılar, sahadan üç puanla ayrılarak kötü gidişe son vereceklerini iddia ettiler.
Her iki maçta da alınan yenilgiler nedeniyle takımını oldukça moralsiz gören teknik direktör Fatih Terim, oyuncularıyla her fırsatta konuşarak moral vermeye çalışırken, derbi için motivasyonu da en üst düzeye çıkardı. Futbolcular, Terim'e, iyi futbol ve üç puan için söz verirken, Juventus deplasmanında ortaya koyulan takım oyunu ve mücadele de teknik adama umut verdi. Juventus karşısındaki futbolu Fenerbahçe karşılaşmasında da tekrar ederlerse, bu maçı kazanmamaları için bir neden bulunmadığını belirten Terim'in futbolcularına, "Üç puana yakın olan taraf biziz. İki maçı kaybetmiş olmamız hiç önemli değil. Fenerbahçeyi yenerek her şeye yeniden başlayabiliriz" uyarısında bulunduğu bildirildi.
Ergün Penbe: Gülen taraf biz oluruz
Hakan Şükür ve kaptan Bülent, Fenerbahçe ile oynayacakları maçın atmosferinin diğer maçlardan çok farklı olacağını söylerken, Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki karşılaşmayı mutlaka kazanacaklarını belirttiler. Hasan Şaş, "Kazanmaktan başka bir düşüncemiz yok. Fenerbahçe galibiyeti ile kendimizi bulacağız" diye konuştu, Ergün ise "Derbiden 3 puanı alıp gülen taraf biz olacağız" yorumunu yaptı.
Galatasaray'da, Fenerbahçe derbisi için hazırlıklara devam edilirken, dün yapılan çalışmanın ardından Florya'da kapılar kapandı. Maç saatine kadar dış dünya ile bağlarını kesen Sarı-Kırmızılılar'da bekar futbolcuların dün gece, evlilerin ise bugün öğleden sonra kampa girecekleri öğrenildi. Dünkü antrenmana sakatlığı süren Lukunku ve Ömer katılmadı, Ümit Karan ve Orhan Ak ise düz koşu yapmakla yetindi.YUSUF DURSUN
İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Galatasaray ile oynayacakları maçtan çekindiğini ortaya koyarak, "Pazar günü alacağımız bir puan, çok büyük bir başarıdır" dedi. Daum, son yılların en iyi ve başarılı takımına karşı mücadele edeceklerini ifade ederek, "Galatasaray çarşamba günü Avrupa'nın sayılı takımlarından Juventus'a karşı çok başarılı maç çıkardı. Herkes bu maçta Galatasaray'ın ne kadar iyi bir takım olduğunu gördü. Bizim için Galatasaray deplasmanında alacağımız bir puan, çok büyük bir başarıdır. Bir puan dahi çok zor alınabilir orada. Benim için bu maçı atlatmak demek, bir puan almak demek" diye konuştu.
'Avrupa bizi izleyecek'
Bu tip maçların çok zor geçtiğini belirten Alman çalıştırıcı sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'de 'en güçlüyüz, başarırız' mantığı var. Masanın üstüne çıkıp, 'En büyük benim, her maçı kazanırım' diyebilirim, ama pazartesi günü de oturup üzülebilirim. Kazanmak için inanç ve tutku baştan ne kadar büyük olursa, daha sonraki hüsran acısı çok daha büyük olur." Avrupa'nın gözünün derbide olacağını anlatan Daum, "İngiltere maçı öncesi özellikle güvenlik şartlarının nasıl olduğunu görmek açısından da UEFA'nın gözü bu maçta olacaktır" dedi. Daum, Tuncay'ın cezalı olması, Van Hooijdonk'un da sakatlanması ve oynayamaması durumunda farklı bir strateji düşünmesinin gerekeceğini belirterek, "Ofansif anlamda çok oyuncum yok. Topyekün saldırırsak 3 gol yeriz, oyun içinde gelişime göre farklı stratejiler uygulayabiliriz" dedi.
Sarı-Lacivertli takımın dün sabah yaptığı idmanda Van Hooijdonk'un üst baldırından sakatlandığı açıklandı. Hollandalı oyuncunun pazar günkü maçta oynayıp oynamayacağı yapılacak tedaviler sonucu belli olacak.