Daum çalışmaya başladı bile

Fenerbahçe, Christoph Daum ile resmen anlaştığını açıklamadı ama Alman hoca, yönetime sunmak üzere 'kurtuluş reçetesi'ni hazırlamaya başladı bile...
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe, Christoph Daum ile resmen anlaştığını açıklamadı ama Alman hoca, yönetime sunmak üzere 'kurtuluş reçetesi'ni hazırlamaya başladı bile... Kulüp başkanı Aziz Yıldırım ile prensipte anlaşan Daum, görüşme sırasında kadro konusundaki düşüncelerini de aktardı. Alman hocanın, "Siz takıma müdahale etmeyin, ben gerekeni yaparım. Transfer konusunda ortaklaşa bir karara varmamız gerek, ancak Ceyhun'un mutlaka kalmasını istiyorum. Hem onunla, hem de kaleci Rüştü ile mutlaka yeniden anlaşmalısınız" dediği öğrenildi. Başarılı hocanın, Sarı-Lacivertli takımın devre arasında renklerine kattığı Sergei Rebrov için de olumlu referans verdiği belirtildi.
Tecrübeli teknik adamın ayrıca Samandıra'da köklü değişiklikler yapacağı, eski dönemden kimsenin kalmasını istemediği de gelen bilgiler arasında. Alman hoca, futbol şube sorumluluğuna da karşı çıkarken, yurt dışı kampını Avusturya veya Almanya'da yapacağı ifade edildi.
Aurelio: Fener'e söz verdim
Daum, Fenerbahçe'nin ikinci yarıda oynadığı tüm maçların kasetlerini istedi. Yönetim, ikinci yarının yanı sıra, ilk yarı maç kasetlerini de gönderdi. Alman hoca, kasetleri izleyip, futbolcular hakkında karar verecek. Transfer konusunda buna göre yönetime önerilerde bulunacak. Fenerbahçe'nin yeni hocasını pazartesi günü açıklayacaklarını söyleyen yönetici Osman Yalçın, "Daum ile kesin anlaşmaya vardık. Ancak Trapattoni ve Fernandez ile de görüşüyoruz. Bu üç adaydan birisini en geç pazartesi günü yapacağımız yönetim kurulu toplantısında takımın başına getirip açıklayacağız" dedi.
Aziz Yıldırım ise, yeni teknik direktör konusunda acele etmeyeceklerini tekrarlayarak, "Teknik adam sorun olmaz. Kararı yönetim kurulumuz oy birliği ile verecek" dedi.
Yönetim, Trabzonspor'un başarılı futbolcusu Aurelio'nun transferini bitirmek için de harekete geçti. Brezilyalı oyuncu, Fenerbahçe'ye söz verdiğini belirterek, "Bu sözümde de duracağım. Menajerimle, Gençlerbirliği
arasında küçük bir pürüz var. Bunu da en kısa zamanda çözeceğimizi sanıyorum" dedi.
Öte yandan Fenerbahçe yönetimi, para konusunda ciddi kaygıları bulunan Rüştü'yle, Türkiye'nin ekonomik koşullarına göre sözleşme yapmaya hazırlanıyor. Başkan Yıldırım'ın görüştüğü milli kaleci, yurtdışından aldığı astronomik teklifleri sıraladı ve kalmak için benzer koşullar istediğini söyledi. Yıldırım da, Rüştü'den Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik koşullara göre fiyat belirlemesini istedi.