Daum 'cesur yürek' peşinde

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Christoph Daum, gelir gelmez farkını hissettirdi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Christoph Daum, gelir gelmez farkını hissettirdi. Transferini düşündüğü futbolculardan van Hooidonjk, Owermars, Elber, Frank de Boer ve Janocko ile görüşen ve hepsinden olumlu yanıt alan Alman hoca, yönetime bir rapor sunacak. Bu futbolcuların, "Madem Fenerbahçe'nin başındasın, geliriz" dedikleri öğrenilirken, Avrupa şartı koşanların ise Daum tarafından ikna edildiği bildirildi.
Tecrübeli, savaşan ve yüreğini sahaya koyan futbolcuların peşinde olduğunu belirten başarılı hoca, iç transfer içinse, bol bol kaset izliyor. Alman teknik direktör, kısa bir tatil yaparak hem dinlenip hem de telefon trafiği ile transfer çalışmalarını sürdürecek.
Bu transferde para konuşur
Gaziantepspor ve Ümit Milli Takım'ın başarılı futbolcusu İbrahim Toraman transferine yönelik ilginç açıklamalar yaptı. Genç futbolcu, "Başkanımız Celal Doğan beni satmayacaklarını açıkladı. Ancak fiyatta anlaşırlarsa, tahmin ediyorum ki başkan beni bir kulübe verir. Ben de büyük kulüplerden birinde forma giymek istiyorum. Beşiktaş ile Fenerbahçe bu transfer için çok arzulular. Ancak bu konuda Sarı-Lacivertli yöneticiler daha istekli görünüyor ve ibre de biraz onlardan yana döndü" açıklamasını yaptı.
Öte yandan Barcelona'da kalması, Katalan ekibinin UEFA Kupası'na katılmasına bağlı olan teknik direktör Radomir Antiç, Fenerbahçe ve Milli Takım'ın başarılı kalecisi Rüştü Reçber için övgü dolu sözler sarfetti. Antiç "Rüştü sadece başkanlık seçimlerinde kullanılacak bir koz değil. Kendisini dünyada ispatlamış bir kalecidir. Bana tavsiye ettiklerinde hemen alınmasını ve kaleci sorununu böylece çözebileceklerini ifade ettim" diye konuştu.