Daum: Çok çalışmalıyız, çok

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, dün yaptığı basın toplantısında, "Benim için Fenerbahçe'nin başarısı ön plandadır" dedi.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

CASTROP-RAUXEL - Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, dün yaptığı basın toplantısında, "Benim için Fenerbahçe'nin başarısı ön plandadır" dedi. Daum, Bochum ile yaptıkları ve 1-0 kazandıkları hazırlık maçının değerlendirmesini de yaparak, çalışmalarının başarıyla devam ettiğini söyledi. Kanat oyununda olumlu gelişmeler olduğunu, Tuncay ve Aureilo'nun bu görevi başarıyla yaptıklarını belirten Daum, "Bu oyuncuların kanat oyuncusu olduklarına
inanması ve bilmesi gerekiyor. Oldukça genç ve yeni bir takımız.
Özellikle kondisyonel açıdan daha çok çalışılması gerekir. Takımın,
oyun kurma beceresinden memnun değilim açıkçası. Ama bunu da çalışarak gidereceğiz" diye konuştu.
Takımda, genç futbolcu Selçuk'un oyun kurduğunu, Kemal'in de rakibi bozduğunu ifade eden Daum, rakibin sistemine göre sistem kurmayı amaçladıklarını da söyledi.
'Hedefimiz iki kupa'
Alman teknik adam, ilk hedeflerinin Türkiye şampiyonluğu olduğunu vurguluyarak, "İstanbulspor maçını kazanmak ve bunu 33 kere tekrar etmek istiyoruz. Türkiye Kupası'na da kazanmayı hedefliyoruz" dedi. Daum, bir gazetecinin, 'Hooijdonk yaşlı bir oyuncu. Ne bekliyorsunuz?' sorusuna ise "Ben Hooijdonk'u yaşlı bulmuyorum. Bazı oyuncular yaşlandıkça olgunlaşan kadınlara benzer" cevabını verdi. Gökdeniz, Emre Belözoğlu ve Nihat'ın da kadrolarında olmasını istediğini söyleyen Alman hoca, şöyle konuştu: "Ama her şey istendiği gibi olmuyor. Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Lige üçüncü bir kaleci daha alarak başlayacağız."