Daum: Çok zor oldu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, ilk dakikalarda kaçırdıkları penaltının morallerini bozduğunu kaydererek, "Bu nedenle oyun disiplininden koptuk. Rakip zaman zaman bizden üstün oynadı.

İZMİR - Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, ilk dakikalarda kaçırdıkları penaltının morallerini bozduğunu kaydererek, "Bu nedenle oyun disiplininden koptuk. Rakip zaman zaman bizden üstün oynadı. Ancak başabaş bir mücadele sergileyerek maçı kazanmasını bildik" diye konuştu.
Hollandalı golcü Van Hooijdonk kariyerinde ilk kez böylesi bir penaltı kaçırdığını vurgulayarak, "Topa hamle yaparken ayağım kayınca dengemi kaybettim ve top dışarı gitti. Eğer bugün maç golsüz sona erseydi çok üzülürdüm. Herkes kaçırdığım penaltı nedeniyle beni sorumlu tutabilirdi. Ancak bu zorlu mücadeleyi kazandığımız için mutluyum" ifadesini kullandı.
Ümit Özat ise tüm takım arkadaşlarına teşekkür ederek, "Herkes sahada elinden geleni yaptı. İyi mücadele ettik. Zaten Fenerbahçe'den forma giyen herkes böyle oynamalı. Van Hooijdonk'un bugün penaltı kaçırması çok önemli değil. O bize birçok maç kazandırdı. Sonuçta çok zorlandık ama kazandık. Fenerbahçe bundan sonraki haftalarda daha iyi sonuçlar alacaktır" diye konuştu. (Spor Servisi)