Daum: Ders çıkaracağız

Daum: Ders çıkaracağız
Daum: Ders çıkaracağız
Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, Beşiktaş karşısında alınan 3-0'lık mağlubiyeti değerlendirdi.

Christoph Daum, oyuncularının elinden geleni yaptığını, çok kötü oynamadıklarını ancak Beşiktaş 'ın baskısından bir türlü kurtulamadıklarını söyledi.

Siyah-beyazlı ekibin bire bir oyunda ve ceza sahasında çok daha iyi bir performans sergilediğini anlatan Daum, şöyle devam etti:
"Bu maçtan nasıl daha çabuk ve iyi oynayacağımızın dersini çıkaracağız. Bugün yaptığımız hataları antrenmanlarda çalışarak gidereceğiz. Önümüzdeki haftalarda daha fazla gol pozisyonuna girmek için antrenmanlar yapacağız. İkinci yarıda Kazım'ın girmesiyle rakibe baskı kurmaya çalıştık. Fakat bunları daha iyi yapmak zorundayız. Duran toptan 2 gol yedik. O alanda daha düzenli olmamız gerekiyor. Bu akşamki futbol, kesinlikle bizim gerçek potansiyelimizi yansıtmıyor. Daha iyi yerlere gelmek için mücadelemizi sürdüreceğiz. Zamana ihtiyacımız var. 6 hafta sonra takım net şeklini alacak."

Gerek Galatasaray gerekse Medical Park Antalyaspor maçlarındaki oyunu sahaya yansıtamadıklarını ifade eden Daum, "Bu yenilgiler sonrası kenetlenmemiz, Bursasporlu olduğumuzu göstermemiz gerekiyor" diye konuştu.
Daum, maçın son bölümünde neden soyunma odasına gittiğine ilişkin soruya karşılık bunun bir tepki olmadığını, midesiyle ilgili bir sıkıntı nedeniyle böyle bir şeyi yaptığını belirtti.

YASİN VE CIVELLI

Bursasporlu futbolcu Yasin Pehlivan, maça çok iyi hazırlandıklarını ancak sonucun istedikleri gibi olmadığını söyledi. Çok iyi konsantre olmalarına karşın istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını vurgulayan Yasin Pehlivan, "Kazanmamız gereken bir maçtı. Taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Önümüzdeki hafta Çaykur Rizespor ile yapacağımız maçı kazanarak bu yenilgiyi telafi etmek istiyoruz" ifadesini kullandı.

Renato Civelli de böyle bir skorla sahadan yenik ayrılmanın kendilerinde burukluk yarattığını dile getirdi.