Daum, Hakan Bayraktar'ı kovdu

Christoph Daum, gazetelere demeç veren Hakan Bayraktar'ı maç öncesi kamptan kovdu.

 • Christoph Daum, gazetelere demeç veren Hakan Bayraktar'ı maç öncesi kamptan kovdu. Tecrübeli futbolcunun kendisine, "Beni oynatmayacaksan neden Samsun'a getirdin" demesi üzerine Alman çalıştırıcı, "Burada kararları ben veririm. Huzuru bozmaya hakkın yok. Artık kampı terkedip,
  İstanbul'a dönebilirsin" dedi. Alman çalıştırıcının, yönetime bu futbolcuyla ilgili bir rapor vereceği öğrenildi. Hakan uçak olmadığı için karşılaşmayı tribünden izleyip, İstanbul'a takımla birlikte döndü.
 • Kamp yapılan otelde futbolcuları tek tek odasına çağıran Christoph Daum, daha önce büyük fırsatlar kaçırdıklarını belirterek, "İki ezeli rakibimiz toplam 5 puan kaybetti. Artık Fenerbahçe'nin ağırlığını gösterme zamanınız geldi. Çıkın, kendiniz ve camia için oynayıp, kazanın" dedi.
 • Fenerbahçe'ye iki sezon önce transfer olmasına rağmen, sakatlığı nedeniyle şanssız bir şekilde bugüne kadar hiçbir resmi maçta oynayamayan
  İsmail Güldüren, Alman çalıştırıcı tarafından dünkü maçın ilk 11'ine alındı. Daum'un bu futbolcu maçtan önce, "Senin tecrübene güveniyorum" diyerek motive ettiği öğrenildi.
 • Daum, iki kaptan, Ümit Özat ve Fatih Akyel'i yedek kulübesine oturturken, yeni transfer Servet ve genç Semih'e onbirde şans tanıdı. Van Hooijdonk ise ilk kez kaptan olarak Samsun'da sahaya çıktı.
 • Sarı-Lacivertli forma ile ilk kez onbirde sahaya çıkan Servet, karşılaşmanın 57. dakikasında rakibine dirsek attığı gerekçesiyle Erol Ersoy'dan kırmızı kart gördü.
 • Karşılaşma öncesinde Samsunspor Kulübü Yönetim Kurulu, Sarı-Lacivertli yöneticilere iftar yemeği verdi. Yemekte her iki kulüp başkanı da karşılaşmanın dosluk içinde geçmesini istedi.
 • Maç başlamadan önce, İstanbul'daki saldırılarda yaşamlarını yitiren vatandaşlar için saygı duruşunda bulunuldu. Her iki takım oyuncuları da maça kollarına siyah bant takarak çıktı. Samsunsporlu oyuncular maç öncesi taraftarlara helva attı.
 • Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, maç öncesi İstanbul'dan gelen medya mensuplarına küçük bir jest yaptı. Muhabirlerin bayramlarını kutlayan İsmail Uyanık, onlara içinde şeker ve çukulata bulunan birer hediye paketi verdi.
 • PAF takımlar maçı 1-1 sona erdi. Bu maça Samsunlu taraftarlar büyük ilgi gösterirken karşılaşmayı izleyenler arasında Erdoğan Arıcan'ın olması dikkat çekti.