Daum olumlu yanıt aldı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Almanya'ya döner dönmez kolları sıvadı.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

MÜNİH/İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Almanya'ya döner dönmez kolları sıvadı. Transfer listesinin başında bulunan Bayern Münih'li Elber ile Hollanda'lı golcü Van Hooijdonk'la temasa geçti. Bu
iki oyuncuyla yaptığı görüşmelerden olumlu yanıtlar alan Alman teknik adam, Elber ve Van Hooijdonk'un taleplerini tartışmak üzere Fenerbahçe Transfer Komitesi Üyeleri Hakan Bilal Kutlualp, Mahmut Uslu ve İlhan Ekşioğlu'yla masaya oturacak. Diğer yabancı oyuncu arayışları için ise çeşitli Avrupa ülkelerine, gerekirse de Güney Amerika'ya gidilip buralarda araştırmalar yapılacak.
Bu arada Daum'un, Gaziantepspor'da oynadığı dönemde Kemal'i, o gün çalıştırdığı takım olan Austria Wien'e almak istediği ortaya çıktı. Olayı doğrulayan Kemal, "Şimdi çok mutluyum. Beni isteyen bir hocayla çalışacağım. Geçen yıl hiçbirşey veremediğimiz camiaya bu yıl şampiyonluktan başka birşey düşünmeyeceğiz" derken, Daum "Kemal çok farklı bir oyuncu. Jokerim olacak. Her yerde oynatabilirim" görüşünü belirtti.
Celal Doğan kesinlikle vermiyor
Gaziantepspor Kulübü Başkanı Celal Doğan ise İbrahim Toraman'ı transfer etmek isteyen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a olumsuz yanıt verdi. Ceylan Intercontinantel Otel'de Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım ve İkinci Başkan Nihat Özdemir ile yaklaşık iki saat süren bir görüşme yapan Celal Doğan, İbrahim Toraman'ı isteyen Yıldırım'a, bu oyuncuyu satmayı düşünmediklerini söyledi. İkinci Başkan Nihat Özdemir, Celal Doğan ile birçok konuda görüştüklerini belirterek, "İbrahim Toraman'ın transferini de konuştuk. Bu oyuncuya üç ay önce talip olmuştuk. Başkan bize yeni yönetim kurulunun İbrahim'i şu anda satmayı düşünmediğini iletti. Eğer satmayı düşünürlerse, yeniden talip oluruz" açıklamasını dile getirdi. Celal Doğan ise İbrahim Toraman'ı satmama kararlarının kesin olduğunu kaydederek, "Fiyat yükseltme gibi bir amacımız yok. İbrahim ile de görüştük, kulüpte kalmak istiyor. Bu şartlar altında kararımız kesin ve kimse futbolcumuzun kafasını karıştırmasın" diye konuştu.
Galatasaray ile henüz anlaşamayan Ümit Davala'nın Fenerbahçe'ye transfer olacağı yolunda çıkan haberler üzerine yapılan bir ankette, Sarı-Lacivertli taraftarların büyük bir çoğunluğunun bu futbolcuyu takımlarında görmek istemedikleri sonucu çıktı. "Fenerbahçe Ümit Davala'yı almalı mı?" anketine katılan bin 236 taraftardan yüzde 68.93'ü (852 kişi) 'hayır' diye yanıt verdi. Ankete katılanların yüzde 31.07'si ise Ümit'in alınması yönünde oy kullandı.
Washington'dan Aurelio'ya mesaj
Hastalığı nedeniyle takımdan ayrılmak zorunda kalan Washington, Fenerbahçe'nin ön anlaşma imzalattığı vatandaşı Aurelio'ya, "Fener'in kıymetini bil. O büyük taraftar başarıya aç. Bu forma her futbolcuya nasip olmaz. Sarı-Lacivertli taraftarlarla her zaman iyi geçin. Çünkü onlar başarılı olan ve gol atan futbolcuyu hep bağırlarına basıyor" nasihatında bulundu.