Daum transfere el attı

Trabzonspor'u 1-0 yenerek moral bulan Fenerbahçe'de teknik direktör Daum, Elazığspor maçına kadar istediği futbolcuların en az birinin alınmasını talep etti.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Trabzonspor'u 1-0 yenerek moral bulan Fenerbahçe'de teknik direktör Daum, Elazığspor maçına kadar istediği futbolcuların en az birinin alınmasını talep etti.
"İki günümü transfere ayırıyorum" diyen Daum, bir bilmece halini alan Brezilyalı Alex ve Fabiano alınmasıyla bizzat ilgileneceğini dile getirdi. Alman teknik adam, önceki akşam da ligi iki kaleciyle götürmesinin olanaksız olduğunu söyleyip, bir kaleci alacaklarını açıklamıştı. Attığı frikik golüyle Fenerbahçe'ye hayat öpücüğü veren Van Hooijdonk, takım arkadaşlarını överek, "Bu maçı ben ve Recep almadık. Ekip olarak çalıştık, kazandık. Bunda bütün takımın payı var. Bu galibiyeti bana malederseniz, yanlış yaparsınız" dedi.
Enke'nin gitmesinden sonra kaleyi koruyan genç Recep ise kendisine güvenip görev veren Daum'un yanı sıra takım arkadaşlarına da teşekkür ederek, "Ben ve Volkan, Rüştü ağabeyin ekolünü sürdüreceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Maça gelince. Oyun esnasında hiç heyecanlanmadım. Önemli olan bir maç değil, bunun devamının gelmesi. Camia olarak bu galibiyete çok ihtiyacımız vardı ve bunu başardık" ifadesini kullandı.