Daum: Veit'i olmuş bilin

Beşiktaş'ın dış transferlerinde hep aynı sorun yaşanıyor.

İSTANBUL - Beşiktaş'ın dış transferlerinde hep aynı sorun yaşanıyor. Önce Daum, futbolcularla belli bir fiyata anlaşıyor, iş İstanbul'da imzaya gelince fiyat bir anda yükseliyor ve anlaşma sağlanamıyor. Tıpkı Zoubeir Baya'da olduğu gibi Sixten Veit de, İstanbul'dan imza atmadan ayrıldı... Bunun üzerine devreye giren teknik direktör Christoph Daum, Bilgili ile konuşarak "Ben onu ikna ederim. Sizin verdiğiniz paraya bu iş biter" ifadesini kullandı. Almanya'da iki yıllığına 800 bin marka "Evet" diyen ancak, İstanbul'da yıllık 650 bin marka çıkan Veit'ın bu davranışı Siyah-Beyazlılar'ı öfkelendirdi. "Parada kesinlikle taviz vermeyeceğiz" diyen yöneteciler, Christoph Daum'dan gelecek haberi beklemeye başladı. Bu arada Berlin Zeitung Gazetesi, Bundesliga ekiplerinden Energy Cottbus'un da Veit ile pazarlık halinde olduğunu iddia etti.
Daum, yeni sezon hazırlıkları için çalışma programını da belirledi. Kara Kartal, 29 Haziran'da Fulya Tesisleri'nde bir araya gelecek ve 1 hafta İstanbul'da çalışacak. Sabah Belgrad Ormanları'nda krosa çıkılacak, öğleden sonra ve akşam olmak üzere iki de saha çalışması yapalacak. Hazırlıkların yurtdışı ayağı ise Almanya'da... Sözleşmesi sona eren kaptan Tayfur, takımına imza atmaya hazır. Başarılı futbolcu, yönetimin önereceği tavan fiyatı kabul edip, hemen imza atacağını ve tatile çıkacağını söyledi. Kaptan, ayrıca Galatasaray'dan teklif aldığını belirtti. 950 milyar lira isteyen Ahmet Dursun ise menaceri Ahmet Bulut aracılığıyla 800 milyar liraya imza atacağını bildirdi.
Sözleşmeler 1 yıllık
Bu arada görev süresi mart ayında sona erecek olan yönetim, kendilerinden sonra gelecek yönetime, birlikte çalışmak istedikleri futbolcuları seçme hakkı tanımak amacıyla, sözleşmesi biten oyuncularla 1'er yıllık anlaşma yapma kararı aldı. Kararı futbolcuların da olumlu karşıladığı belirtildi.
Yönetici Mete Düren ile beraber basın sözcülüğü görevini yürüten İbrahim Altınsay, Beşiktaşlı taraftarlara seslenerek, "İçiniz rahat olsun. Herkesin sıkıntı yaşadığı bu ortamda en iyisini gerçekleştirmek amacındayız. Alternatifi bol bir transfer listesi var. Özlenen Beşiktaş'ı yaratacağız" dedi.