Daum'dan Ankara uyarısı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Ankaragücü karşılaşması öncesi oyuncularını uyararak, kredilerinin bittiğini artık kazanmak zorunda olduklarını söyledi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Ankaragücü karşılaşması öncesi oyuncularını uyararak, kredilerinin bittiğini artık kazanmak zorunda olduklarını söyledi. Daum, "Bu karşılaşma bizim olduğu kadar rakibimiz için de önemli bir maç. Bu maçta çok iyi bir futbol sergilemenizi ve üç puanla ayrılmanızı istiyorum. Ben başka bir sonuç düşünmüyorum, siz de düşünmeyin" diye konuştu.
Sarı-Lacivertli ekipte Ankaragücü maçı öncesi sakat, hasta ve cezalıların durumu can sıkıyor. Aurelio, Serhat, Kemal ve Fatih kadroya dahil edilmeyecek. Fenerbahçe'de kongreye iki ay kala, başkan Aziz Yıldırım'a destek gittikçe azalıyor. Yıldırım'ın son kalesi ve en büyük destekçisi olan Birleşik Fenerbahçe Vakfı da başkandan desteği çekmeye hazırlanıyor. Önceki gün yapılan Vakfın aylık toplantısında üyeler, "Birleşik Vakfı'n tek iktidara yürümesinin zamanı" geldiğini belirtirlerken, Aziz Yıldırım'a olan güvenlerinin de giderek azalmaya başladığını açıklamışlardı.
Daha önce 2000 Derneği, Kadıköy Grubu, Birleşik Grup ve 1907 Fenerbahçe Dernekleri de Aziz Yıldırım'a karşı olduklarını beyan etmişlerdi. Şimdi gözler Başkan Aziz Yıldırım'a çevrildi. Tecrübeli futbol adamının nasıl bir tavır alacağı herkes tarafından merakla bekleniyor.