Daum'dan Avcı iddiasına yanıt

Daum'dan Avcı iddiasına yanıt
Daum'dan Avcı iddiasına yanıt
Bursaspor Teknik Direktörü Daum, "takımın başına Abdullah Avcı'nın getirileceği" yönündeki iddiayı yalanladı.

Emre KOŞAK / BURSA (DHA) - Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısına, "Yine zor bir deplasman bizi bekliyor" diyerek başlayan Christoph Daum, Süper Lig 'in zor ve dengeli bir lig olduğunu söyledi.

Her takımın her takımı yenebildiğini vurgulayan Alman çalıştırıcı, "Bu, tüm takımların da güçlü olduğunu gösteriyor. Biz de son haftalarda çok iyi çalıştık. Ama maalesef bu kadar iyi çalışmamızın karşılığını alamadık. Son lig maçımıza baktığımız zaman gerçekten defansif anlamda sağlamdık. Maalesef golü atamadık ve bu müsabakayı kazanamadık. Ama baktığımız zaman Akhisar Belediyespor'da çok organize oynadı. Karabükspor da kendi sahasında aynı şekilde oynayacaktır. Forvette daha etkili olmamız ve sonuca gitmemiz gerekiyor. Futbolcularım sabırlı olması gerekiyor. Akhisar Belediyespor maçında galibiyeti gerçekten çok istediler. Bu müsabakada da kişisel hataları kritize edebiliriz. Ne olursa olsun hatalar yapılmış olabilir, müsabakada görüldüğü gibi futbolcularımız gerçekten herşeyini ortaya koydu. İstek ve arzuları üst seviyedeydi" ifadelerini kullandı.

"DURUM DEĞERLENDİRMESİNİ YAPTILAR"

Oyuncularının kendi aralarında durum değerlendirmesi yaptığını ifade eden Daum, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Yönetimimiz takımımızı çok iyi destekliyor. Takım da kendi arasında durum değerlendirmesini yaptılar. Kesinlikle çıkışa ihtiyaç olduğunu ve nasıl yol izleneceğini konuştular. Bu bölgeden yukarı çıkmayı takım da arzuluyor. İyi bir oyunla sonuçlandırarak puanları da görmemiz gerekiyor. Ne eksiğimiz var, pası daha garanti atmamız gerekiyor. Pas yüzdesini yükseltmemiz gerekiyor."

"TAKIMIMA GÜVENİYORUM"

Takımını güçlendirmek, daha hazır bir hale getirmek istediğini belirten Daum, galibiyetler alındığında güvenin de arttığını anlatırken de, "Aradığımız golü bulmak için kendimizi kesinlikle zorlayacağız. Futbolcularıma ve takımıma güveniyorum. Tabii ki bazı futbolcular sınırlarını zorluyorlar. Biz de onların sınırları aşmaları için yardımcı olacağız. Onun üzerine koyarak galip gelmeye çalışacağız. Bu kadroyla çalışmak durumundayım ve bu kadroyla en iyisini yapmak durumundayım" diye konuştu.

"BELLUSCHI OYNAYACAK"

Daum, "Karabükspor karşılaşmasında nasıl bir 11'i sahaya sürmeyi düşünüyor?" sorusuna, "Belluschi kadroya katılacak. Şamil'in cezası var. Kadroyla ilgili bunu söyleyebilirim" cevabını verdi.

"GÜLEREK KARŞILIYORUM"

Bir gazetede Bursaspor'un takmın başına getirmek için Abdullah Avcı ile görüştüğü yönünde çıkan haberleri değerlendiren Daum, "Abdullah Avcı, benim çok iyi tanıdığım bir insan. Bir yerde çalışmasını temenni ediyorum. Ben zor bir durumda göreve başladım. Bence gerçekten daha işin başındayız. Yönetimimizle değerlendirme yaptık. Önümüze baktığımızda çok daha büyük değişiklikler olabileceğini konuştuk. Ne olursa olsun yüksek motivasyonla bu işe devam ediyorum. Saydığım, sevdiğim başkanımız önce sanırım benimle konuşur ve planlarını bana açıklar. Gerçekten çok iyi bir çalışma içindeyiz. Yönetimle iyi bir diyaloğumuz var. Ben bu haberleri gülerek karşılıyorum" şeklinde konuştu.

" GOL ATTIĞIMIZ ZAMAN ÇOK SEVİNECEĞİM"

Transferle ilgili çalışmalarına şimdiden başladıklarını açıklayan tecrübeli teknik adam, "Bu kadro kalitesi gol atmayı başarabilecek mi?" sorusuna, "İlk sevincim birkaç aydan beri ilk defa gol yemedik. Orada büyük bir adım attık. Defansif yönünüzü bu yöne çevirdiğiniz zaman hep beraberlikler çıkar, bu da bizim düşüncemiz için yetersiz. Birincisi gol yemeden, 1-2 gol attığımız zaman çok sevineceğim. Benim için gerçekten büyük bir olay olur. Bunu yaptığınız zaman 3 puanı kazanmış oluyorsunuz" yanıtını verdi.