Daum'dan Enes'e övgü

Daum'dan Enes'e övgü
Daum'dan Enes'e övgü
Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, 1-1'lik Galatasaray beraberliğini değerlendirdi.

Emre KOŞAK-Serhat TEZCAN / BURSA (DHA) - Christop Daum, Galatasaray maçıyla ilgili olarak, "Taraftarlar için çok seviçliyim. Mücadele eden bir takım izlediler. Takımım için de çok seviçliyim. Geçen hafta içinde çok iyi çalıştık. İyi bir maç çıkardığımızı düşünüyorum" dedi.

G.Saray'a gol attı, tarihe geçti

Tecrübeli çalıştırıcı, "Sahamızda kazanmak istiyorduk. Takımımız sonuna kadar galibiyeti kovaladı. Bir kaç pozisyonda daha dikkatli olmalıydık, ama takımın güven verdiğini düşünüyorum. Bir iki hata olsa bile çalışarak düzelteceğiz. Sol bekimiz Taiwo çok iyi bir maç çıkardı. Böyle devam ederse Türkiye 'de az bulunan sol beklerden birisi olur. Şamil ön libero olarak topları iyi kesti. Belluschi de topu muhafaza kalitemizi yükseltti. Sağ tarafta oynayan Murat çok büyük bir efor sarf etti. Batalla'nın kalitesi zaten tartışılmaz. İlk pozisyonda Pinto'nun gol atmasını çok isterdim. Tuncay takım için çok çalışıyor. Genel olarak baktığımızda pozitif görüyorum. Tüm taraftarlara teşekkür ediyoruz" dedi.

"TÜM GENÇLERE ENES İŞARETTİR"

Takımın genç golcüsü Enes Ünal ile ilgili yöneltilen soru üzerine Daum, "Öncelikle Bursaspor'un alt yapısının çok iyi olduğunu biliyoruz. Enes için çok sevinçliyim. Genç futbolcular burada şans buluyor. Onlara nerede oynamaları istedikleri sorulduğunda Bursaspor'u seçmeliler. Tüm gençlere Enes işarettir. Büyük işler yapmak istiyorsanız, çalışarak başarabilirsiniz. Enes inanılmaz azimle çalışan bir çocuk. Mükafatı bu golle aldığı için çok sevinçliyiz" yanıtını verdi.

Taffarel'den Drogba açıklaması


BELLUSCHI: FAZLASI HAKKIMIZDI

Bursaspor'un Arjantinli yıldızı Fernando Belluschi, "Çok güzel bir maç olduğunu söyleyebilirim. Her iki takımın da iyi oynadığını düşünüyorum. Beraberlikten biraz daha fazlası hakkımızdı. Bu yüzden üzgünüz. Ama sonuçta karşımızdaki takım Galatasaray. Kaliteli oyuncuları var. Biz bu maçtan kazançlarımızla önümüzdeki maçlara bakacağız" ifedelerini kullandı.

FREY: KİMSE OYUNDAN KOPMADI
Bursaspor'un tecrübeli file bekçisi Frey ise, "Bu haftaki çalışmalarımız çok verimli geçti. Bugün aldığımız bir puan bu maçın minimum sonucuydu. Takımdaki tüm arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum. Geriye düşmemize rağmen kimse oyundan kopmadı. Bugün bence bizim açımızdan en iyi gördüğüm şey takım ruhuydu. Bu ruhla önümüzdeki haftalarda daha iyiye gideceğiz" şeklinde konuştu.

Bursaspor: 1 - Galatasaray: 1