Daum'dan 'farklı' istek

Trabzon'da Akçaabat Sebatspor ile pazar oynayacak olan Fenerbahçe'de, teknik direktör Daum, futbolcuları ile yaptığı toplantıda,
"Bize, artık sadece üç puan yetmez. Kritik haftalar başladı.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Trabzon'da Akçaabat Sebatspor ile pazar oynayacak olan Fenerbahçe'de, teknik direktör Daum, futbolcuları ile yaptığı toplantıda,
"Bize, artık sadece üç puan yetmez. Kritik haftalar başladı. Bundan sonra maçlarda atacağınız bir fazla golün önemi büyük. Bundan böyle karşılaşmalara sadece üç puan için çıkmayacağız. Atacağımız kadar golü de atmak için çıkacağız. Çünkü averaj da önemli. Bakarsınız, kaçan bir gol, ileride karşımıza çıkar ve bunun hesabını çok kötü ödemek zorunda kalırız" dedi.
Dün akşamki idmanda Daum'un futbolcularına Türkçe olarak seslenmesi ve komutları Türkçe vermesi, futbolcular arasında motivasyonu artırdı. Alman çalıştırıcı idman boyunca, 'çabuk olun', 'şut atın', 'birbirinize pas verin' ve 'arkadaşlarınızı görüp, ortayı öyle yapın' şeklinde komutlar verdi. Alman çalıştırıcı, takımdaki yabancı futbolculara da bir an önce Türkçe öğrenmeleri konusunda uyarıda bulundu. Daum'un isteği üzerine 7 puana 80 bin dolar verilmesi teklifi, Sebatspor maçı öncesi devreye giriyor. Sarı-Lacivertli futbolcuların Konyaspor, Bursaspor ve Adanaspor maçında topladıkları 7 puan nedeniyle bugün hesaplarına paraları yatırılacak. Öte yandan Alman çalıştırıcı, bundan böyle gereksiz kart görenlere katlamalı ceza uygulatacak. Daha önce 10 bin dolar olan para cezaları, bu haftadan sonra 50 bin dolara çıktı.
Önceki gün satışa çıkarılan Fenerbahçe-Beşiktaş maçının biletlerine taraftarların yoğun ilgi gösterdiği bildirildi. Kulüpten yapılan açıklamada, taraftarların 30 Kasım'da yapılacak derbi maçın biletlerine ilk günden yoğun talep gösterdiği belirtilirken, aynı ilginin ligin 12. haftasındaki Fenerbahçe-Ç. Rizespor maçının biletlerine gösterildiği de ifade edildi. (Spor Servisi)