Daum'dan gelecek harekâtı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Ümit Milli Takımı'da oynayan Sarı-Lacivertli futbolcuların yanı sıra, yöneticilerin transfer etmeyi düşündükleri İbrahim Toraman ve Portekizli genç oyuncuları izlemek üzere bu ülkeye gitti.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Ümit Milli Takımı'da oynayan Sarı-Lacivertli futbolcuların yanı sıra, yöneticilerin transfer etmeyi düşündükleri İbrahim Toraman ve Portekizli genç oyuncuları izlemek üzere bu ülkeye gitti. Christoph Daum'un, gelecek sezon için transfer listesine aldığı Portekizli genç oyuncularla da görüşmeler yapacağı bildirildi. Alman teknik adam, İstanbul'daki futbolcularını telefonla arayarak, "Hepinizin Galatasaray'ı değil, öncelikle Gaziantepspor'u düşünmesini istiyorum. Çünkü, önce Gaziantepspor ile oynayacağız. Kafanızı bu maça hazırlayın. Galatasaray ile oynayacağımız maçı düşünmek için henüz çok erken. Gaziantepspor'un da çok güçlü bir takım olduğunu aklınızdan sakın çıkarmayın" dediği öğrenildi.
Fenerbahçe, Birinci Süper Lig'in beşinci haftasında Gaziantepspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını, milli futbolcularından yoksun sürdürüyor. Samandıra Tesisleri'nde antrenör Roland Koch yönetiminde yağmur altında gerçekleştirilen antrenmanda Sarı-Lacivertli futbolcular, kondisyon çalışmaları yaptı.
Brezilyalılar gönderildi
Antrenmana, tesislerdeki salonda çalışarak başlayan Sarı-Lacivertli futbolcular, daha sonra sahaya çıkarak uzun süre tempolu koşu ve depar çalışması yaptılar. Daum'un yardımcısı Roland Koch, Yusuf ve İsmail'e ise diğer oyunculardan üç tur fazla koşu yaptırdı. Antrenmana, sakatlığı nedeniyle tedavisi süren Serhat ve milli takımlarda bulunan 13 futbolcu katılmadı. Alman kampından bu yana denenmek için takımda tutulan Brezilyalı iki genç oyuncu, Riko ve Da Silva ise teknik kadro tarafından beğenilmeyince ülkelerine gönderildi.