Daum'dan herkese mesaj var

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Christoph Daum, bir yandan transfer çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da camiaya, rakiplere ve futbolcularına mesaj yolladı.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Christoph Daum, bir yandan transfer çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da camiaya, rakiplere ve futbolcularına mesaj yolladı. Alman teknik adam, "Fenerbahçe taraftarı sabırlı olsun, çok iyi transferler yapacağız. Bu yıl üçüncü yıldızı takacağız. Bunun için buradayım. Beşiktaş ve Galatasaray'a saygılıyım. Ancak, geçen yılın şampiyonu Beşiktaş ile Galatasaray'dan çekinmiyorum. Artık onlar Fenerbahçe'den korksun. Ancak buradan futbolcularıma da sesleniyorum: Korkaklar hep kaybeder, herkes yüreğini ortaya koyacak. Özlenen Fenerbahçe geri dönecek. Kimse paniğe kapılmasın. Acele etmiyoruz. Acele edersek, yanlış yaparız. Sindire sindire, ama çok çalışarak hedefe ulaşacağız" açıklamasında bulundu.
Diğer yandan Fenerbahçeli eski sporcular anısına Dereağzı Tesisleri'nde yaptırılan anıt, başkan Aziz Yıldırım'ın da katıldığı bir törenle açıldı. Açılış töreninde konuşan Yıldırım, muhalefette kendisine yönelik eleştirilerde bulunanlara seslendiği konuşmasında, "Ben gelip geçiciyim, ama Fenerbahçe kalıcıdır" dedi. Yıldırım, muhalefete tesisleşme çalışmalarına katkıda bulunmaları için çağrıda bulunarak, "Fenerbahçe'nin geleceğine katkıda bulunsunlar" şeklinde konuştu.