Daum'dan isabetli karar

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum maç boyunca pes etmeyen takımının haklı bir galibiyet aldığını kaydetti.

İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum maç boyunca pes etmeyen takımının haklı bir galibiyet aldığını kaydetti. Konyaspor önünde sayısız gol pozisyonuna girdiklerini ifade eden Daum şöyle devam etti: "Penaltı pozisyonuna kadar çok etkiliydik. Bu dakikadan sonra oyun düzenimiz bozuldu. Futbolcularımın kafası bu pozisyona takıldı. İlerleyen dakikalarda değişiklik yapılması şart oldu. Yerinde ve zamanında değişiklerle mücadeleyi kazanmayı bildik." Penaltı pozisyonu ile ilgili soruya bir Alman atasözü ile karşılık veren Daum, "Ağlamak için yeterli değilseniz, gülersiniz. Bazen zor durumları gülerek geçirirsiniz. Ben de bunu gülerek geçirdim" dedi.
Ligde sezonun ilk 8 haftasında rakip sahalarda yaptığı maçların hepsinden puanla ayrılan Fenerbahçe'ye, son iki maçında Daum'un ikinci yarılarda yaptığı oyuncu değişiklikleri galibiyeti getirdi. Sarı-Lacivertli takım, geçen hafta cezası nedeniyle İzmir'de oynadığı Gençlerbirliği'nde maçında ikinci yarıda oyuna giren Serhat ve Konyaspor önünde de oyuna yine ikinci yarıda dahil olan Rebrov'un golleriyle kazandı. Fenerbahçe, ligin ilk 8 haftasında attığı 20 golün 13'ünü ikinci yarılarda, 7'sini ise ilk yarılarda kaydetti.
Öte yandan Sarı-Lacivertli takımda, Van Hooijdonk, Petkov ve Tomas milli takım kamplarına katılmak için ülkelerine gitti. Daum da takıma salı gününe kadar izin verdi.