Daum'dan 'Ümitler' modeli

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Ümit Milli Takım'daki dayanışmaya hayran kaldığını söyledi. Ümitlerin Portekiz'le oynadığı maçı izleyen Alman teknik adam, futbolcularıyla bir toplantı yaparak izlenimlerini anlattı:
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Ümit Milli Takım'daki dayanışmaya hayran kaldığını söyledi. Ümitlerin Portekiz'le oynadığı maçı izleyen Alman teknik adam, futbolcularıyla bir toplantı yaparak izlenimlerini anlattı: "Ümit Milli Takım içinde çok iyi bir arkadaşlık var. Herkes birbirini tanıyor ve saha içinde çok iyi anlaşıyor. Bana göre başarının temelinde de bu yatıyor. Biz de bu yolda önemli adımlar attık. Herkes birbirine saygılı olursa, aşamayacağımız engel yok.
Kimse yedek kalırım diye endişelenmesin. Herkesin forma şansı var. Hepinizin performansından memnunum. Yeni arkadaşlarınız da kısa sürede takıma uyum sağlayacaktır. Hedefimiz belli, camia bizden başarı bekliyor. Ben size inanıyorum. Hiç ayrım yapmayacağım. Kim iyi oynar, şavaşırsa formayı ona vereceğim."
'Kafasını karıştırmayın'
Daum, Gaziantepspor maçı öncesi ilk onbirde sahaya süreceği oyuncular hakkında kararsız kaldı. Alman çalıştırıcının geçen hafta transfer edilen Petkov'a bu maçta görev vermesi bekleniyor. Diğer yeni transferler Petkov ve Servet'i ise Galatasaray derbisinde şans verecek. Öte yandan Daum, Tuncay'la ilgili transfer haberlerine tepki gösterdi. Alman hoca, "Bu haberler onun kafasını karıştırıyor. Oyuncumu rahat bıraksınlar. Tuncay'a sadece Fenerbahçe'nin değil Türk futbolunun da ihtiyacı var. Onu yıpratmanın anlamı yok. Bizimle sözleşmesi sürüyor. Zamanı geldiğinde kendisiyle masaya oturacağız" dedi.
Tek heyet, milli takım kampındaki oyuncular nedeniyle bu haftaki bütün idmanları teke indirdi. Diyarbakırspor karşılaşmasındaki sakatlığı nedeniyle milli takım kadrosundan çıkarılan Serhat Akın, idmanlara çıkmaya başladı. Ali Güneş de, çalışmalardaki başarısıyla dikkatleri çekiyor.
Gaziantepspor maçının biletleri de Biletix'te satışa sunuldu. Açık 12 milyon 500 bin lira, numaralı 30 milyon, numaralı VIP 75 milyon, maraton üst 40 milyon, lacivert ve özel numaralı tribün biletleri 50 milyon liradan satılacak. Öte yandan Yönetim, İngiltere maçı yaklaştıkça Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yenilemeler yapıyor. Işıklandırmayı yeniden yeniden düzenleyen yönetim, Gaziantep-spor maçıyla birlikte gaziler ve görme özürlüler için yeni bi yer ayırdı. Yönetim ayrıca formalar için Adidas firmasıyla görüşmelerini sürdürüyor.