Daum'un dili başına iş açtı

"Hakemler artık oyunları yönetmiyor, sonuçlara karar veriyorlar. Hatalı ofsayt bayrağı ve geçerlilik kazanmayan gol Köln'e karşı bilerek verilmiş kararlardır.

KÖLN - "Hakemler artık oyunları yönetmiyor, sonuçlara karar veriyorlar. Hatalı ofsayt bayrağı ve geçerlilik kazanmayan gol Köln'e karşı bilerek verilmiş kararlardır. Geçen sezon bu tarz durumlar çokça başımıza gelmişti. Bunlar varsayım değil, kanıtlayabilirim. Kasıtlı yanlış kararlar veriliyor." Önceki gün Köln'ün Alemannia Aachen'a 1-0 kaybettiği maçın ardından Christoph Daum'un başı bu sözleri sarf etmesi dolayısıyla derde girdi. Alman Futbol Federasyonu hemen teknik adam hakkında soruşturma başlatırken Türkiye'nin yakından tanıdığı bu isimden yazılı savunmasını istedi.
Daum maçtan sonra ayrıca, DSF kanalı muhabirinin yenilen gol hakkında yorum yapmasını istemesi üzerine, muhabirle tartışmış, hakemin konuyla alakası olmadığı yönünde muhabirin sözü üzerine de kaba bir şekilde, "Benlime burada dalga geçemezsiniz" demişti. Köln Alman İkinci Ligi'nde ikinci hafta sonunda üç puanla yedinci sırada yer alıyor. Köln, ilk maçında deplasmanda St. Pauli'yi 2-0 mağlup etmişti. (Spor Servisi)