Daum'un kozu taraftar

Daum'un kozu taraftar
Daum'un kozu taraftar
Christoph Daum, Bursaspor'da göreve resmen başladı. İki yıllık sözleşme imzalayan Alman teknik adam taraftarlardan destek istedi.

Avrupa Ligi hüsranından sonra Hikmet Karaman’la yollarını ayıran Bursaspor’da Christoph Daum dönemi resmen başladı. Dün Özlüce Tesisleri’nde yapılan imza töreniyle iki yıllık sözleşmeye imza atan deneyimli teknik direktör, Yeşil-Beyazlı taraftarlara ve basına Türkçe, “Burada olmaktan çok mutluyum” sözleriyle seslenerek konuşmasına başladı.
Dokuz sezon görev yaptığı Türkiye ’den ikinci vatanım şeklinde bahseden Daum, takım, taraftar ve yönetimin kilitlenmesiyle başarıya ulaşabileceklerini ifade etti. Daum ilk planını “Sözleşmeyi sonuçlandırdıktan sonra üzerime düşen görev, en kısa sürede bilgileri toplayıp bir an evvel işime koyulmak olacak. Kısa zaman içinde topladığım bilgilerle değil, bundan sonra birlikte toplayacağımız bilgilerle yolumuza devam edeceğiz” derken, selefi Hikmet Karaman’a da kariyerinde başarılar diledi.
Sırtını taraftara dayayacak
Beşiktaş ve Fenerbahçe ’yi çalıştırdığı dönemlerde pek çok kez Atatürk Stadı’nda maça çıktığını hatırlatan Alman futbol adamı taraftarlardan şu sözlerle destek istedi: “Bursa Atatürk Stadı’nda maçlara çıktım. Yeşil-Beyazlı taraftarların oluşturduğu atmosferi çok iyi biliyorum. Taraftarlardan aynı atmosferi yeniden görmek istiyorum. Camia olarak birlikte hareket edip bütün olmamız gerekiyor. İnsan, sırtını duvara dayar. Buraya geldim, sırtımı duvara dayıyorum ve o duvarın taraftarlar olduğunu hissediyorum.”
Taraftarların sevgi gösterilerinde bulunduğu 59 yaşındaki tecrübeli hoca Bursa’ya iş yapmak için geldiğini vurguladı ve “Herkesin burada beni kalben karşıladığını görüyorum. Herkese teşekkür ederim. Söz veriyorum, elimden gelenin en iyisini Bursaspor’un başarısı için göstereceğim” ifadelerini kullandı.

Biyediç anıldı

Bursaspor yönetimi kulübün efsanevi futbolcusu ve teknik adamı Nejat Biyediç’in vefatının ikinci yılı dolayısıyla Nejat Biyediç Futbol Okulu’na ziyarette bulundu. Bursaspor İcra Kurulu Üyesi Serkan Sabuncuoğlu ve Kaptan İbrahim Öztürk, Biyediç’in eşi Mirna Biyediç ile sohbet ederken kendisine arkasında ‘İmparator Biyediç’ yazan 10 numaralı bir Bursaspor forması hediye etti. Ziyaretin ardından konuşan İbrahim Öztürk, “Nejat Biyediç’le çalışmayı çok isterdim ancak kısmet olmadı” derken yeni dönemle ilgili Daum’un Bursa’ya hayırlı olmasını diledi ve “Biz görev adamıyız. İnşallah yeni hocamızın vereceği görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Çünkü her zaman hedefimiz tek; o da Bursaspor’u en üst noktalara getirmek” diye konuştu.