Daum'un yine problemleri var

Fenerbahçe'yle her konuda anlaşma sağlayan ancak yönetimden süre isteyen teknik direktör Christoph Daum'un İspanya'da ortağı olduğu bir şirket yüzünden mahkemelik olduğu ortaya çıktı.
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

MALLORCA/İSTANBUL - Fenerbahçe'yle her konuda anlaşma sağlayan ancak yönetimden süre isteyen teknik direktör Christoph Daum'un İspanya'da ortağı olduğu bir şirket yüzünden mahkemelik olduğu ortaya çıktı. Alman teknik adamın Mallorca kentinde, 70 dairelik bir sitenin yapımı için İspanyol işadamı Jochen Kress ile kurduğu Sea Green Anlage şirketinin yolsuzluk yaptığı ve konuyla ilgili mahkemenin sürdüğü belirtildi. Daum'un şirkete 6 milyon dolar (yaklaşık 9 trilyon lira) vererek ortak olduğu ve parasını kurtarmak için Sarı-Lacivertli yönetimden süre istediği belirtildi. Daum'un İspanyol ortağı ise çıktığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine kondu. Daum'un da sanık olarak mahkemeye çağrılması beklenirken, Alman teknik adamın İspanya'da çalışmasının mümkün olmadığı kaydedildi. Daum daha önce de uyuşturucu kullanmaktan yargılanmıştı.
Okan Buruk harekâtı
İç transferde de düğmeye basan Fenerbahçe yönetimi, Rüştü'yle görüşmelere başladı. Milli kaleci düşünmek için süre isterken, Başkan Yıldırım her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduklarını söyledi. Dış transferde ise, Inter'in Lazio'dan Fiore ile takas etmeyi düşündüğü Okan Buruk için harekete geçildi. Daum'un, Okan'a sıcak baktığı belirtildi.
Başkan Aziz Yıldırım'la birlikte transfer çalışmalarını sürdüren yönetici Hakan Bilal Kutlualp, yeni teknik direktör için karar aşamasında olduklarını vurgulayarak, "Yönetimdeki herkesin görüşü alınarak nihai kararımızı vereceğiz. Ancak şimdilik bu ismi açıklamak istemiyoruz. Futbolcu transferini de aynı titizlikle sürdürüyoruz. Birden fazla kulüple görüşen futbolcuları tercih etmeyeceğiz. Fiyat yükseltmek sadece kulüplere zarar verir. Yeni hocamız belli olduktan sonra transfer çalışmalarına hız kazandıracağız" diye konuştu. Öte yandan Sarı-Lacivertli kulüpte yönetici Sadettin Saran'ın da istifasına kesin gözüyle bakılıyor. Yönetim içindeki bazı isimlerin Saran'dan rahatsız oldukları ve konuyu Yıldırım'a ilettikleri belirtildi.
İstanbulspor maçı hazırlıklarını sürdüren Sarı-Lacivertliler, istasyon çalışması ve 4'erli 4 grupta dar alanda oynanan maçın ardından yarı sahada çift kale maç yaptı. İdmanda kaleciler Rüştü, Volkan ve Recep, bir süre antrenör Yavuz Şimşek yönetiminde çalıştı. Teknik Koordinatör Güney, idmanların teke indirilmesiyle ilgili medyada bazı eleştirilerin yer aldığını belirterek, sezonun bitmesine üç maç kaldığını ve bu idmanların normal olduğunu söyledi. Antrenmanda yapılan çift kale maçlarda Rebrov, attığı gollerle dikkat çekti.