Davenport bir döndü ama pir döndü

Teniste bayanlarda bir dönem dünya sıralamasının zirvesine yerleşen ancak yaklaşık bir yıl önce doğum yapmak için tenise ara veren Lindsay Davenport'un dönüşü parlak oldu.

NUSA DUA - Teniste bayanlarda bir dönem dünya sıralamasının zirvesine yerleşen ancak yaklaşık bir yıl önce doğum yapmak için tenise ara veren Lindsay Davenport'un dönüşü parlak oldu. Endonezya'daki Commonwealth Bank Turnuvası'na katılan Amerikalı tenisçi, çiftlerde ortağı Daniela Hantuchova'yla birlikte İpek Şenoğlu-Sophie Lefevre ikilisini yendikten sonra teklerde, turnuvanın 5 numaralı seribaşı ismi Yunan Eleni Daniilidou'yu devirdi. 31 yaşındaki Davenport, Yunan rakibini 6-2'lik iki setle devirirken dokuz 'ace' attı, ayrıca ilk sette son 20 oyunu alma başarısını gösterdi. Sadece 45 dakika süren mücadelede Daniilidou, Davenport'un servisini hiç kıramadı.
Kariyerinde 51 şampiyonluk bulunan Davenport, yenilse dahi mutlu olacağını dile getirerek, "Önemli olan korta çıkmaktı" dedi. Haziran ayında doğan oğlu ve annesiyle birlikte seyahat eden Amerikalı tenisçi, ikinci turda vatandaşı Julie Ditty'yle mücadele edecek. Turnuvada 3 numaralı seribaşı Patty Schynder da tur atlarken, 1 numaralı seribaşı Jelena Jankovic ilk turu maç yapmadan geçti. (Spor Servisi)