De Boer, ilk 'çık' demeyi öğrendi

Frank De Boer ilk çift kale maçına çıktı. Eksik kondüsyonuna rağmen birçok topu başarıyla kesen De Boer'e, Terim de "Bravo" diyerek destek verdi.

SEEFELD - Frank De Boer ilk çift kale maçına çıktı. Eksik kondüsyonuna rağmen birçok topu başarıyla kesen De Boer'e, Terim de "Bravo" diyerek destek verdi. Ömer Erdoğan, Prates ve Abdullah ile görev yapan De Boer, kaleci Aykut ile İngilizce. Türkçe öğrenmeye başlayan yıldız futbolcunun, ilk öğrendiği kelimenin 'çık' olduğu anlaşıldı. Öte yandan Sarı-Kırmızılılarda tempo artarken, idmanlardaki çift kale maçları kıran kırana geçiyor. Formayı kapmak için varını yoğunu ortaya koyan futbolcular, bir yandan da sıcakla boğuşuyor. Hakan Şükür'ün de ikinci çift kalesini oynadığı antrenmanda, 'Kral' yaptığı iki hareketle iyi yolda olduğunu gösterdi. Ayhan hafif sakatlık geçirerek düz koşu yaparken, Lukunku ve Baliç de çalışmalarını sürdürdü.
Hannover 96 maçında yediği gol sonrası kahrolan Aykut, kendisinden güvenini esirgemeyen hocalarına teşekkür ederek, "Penaltı atışlarında beni değiştirebilirlerdi fakat bana güvendiler. Yediğim hatalı gol içinse gerçekten çok üzgünüm. Herkesten özür diliyorum" dedi. (Spor Servisi)