De Boer ve Bratu'dan siftah

Galatasaray'ın Hollandalı futbolcusu Frank De Boer ile Rumen Bratu sarı-kırmızılı formayla ligdeki ilk gollerini attılar.

  • Galatasaray'ın Hollandalı futbolcusu Frank De Boer ile Rumen Bratu sarı-kırmızılı formayla ligdeki ilk gollerini attılar. Bratu'nun attığı gol sonrası yapılan anonsta golü atan Cihan olarak belirtildi. Taraftarlar tepki gösterince hatalı anons 5 dakika sonra düzeltildi.
  • Sarı-Kırmızılı taraftarlar Şampiyonlar Ligi'nde alınan kötü sonuçlar nedeniyle Akçaabat Sebatspor maçına fazla ilgi göstermedi. Tribünlerde yerini alan kombine biletli taraftarların yanısıra çok az sayıda seyircinin bilet alarak maça girdiği belirtildi. 80 bin kişilik statta karşılaşmayı yaklaşık 32 bin seyirci izledi. Yetkililer, taraftarların biraraya gelebilmeleri için açık tribünde bulunanların kapalıya geçmelerine izin verdi. Akçaabat Sebatspor'u ise yaklaşık 25 kişi desteklerken, konuk ekip taraftarlarını 50 polisin koruması dikkati çekti.
  • Karşılaşmada üç gol yiyen Kolombiyalı kaleci Mondragon, Orhan Kaynak'ın ikinci golünden sonra Sarı-Kırmızılı tribünlerce ıslıklanarak protesto edildi. Mondragon ise tepkisini tribünlere boş boş bakarak gösterdi.
  • Fatih Terim, sakat olan Prates'in yerine Arif Erdem'i, Sociedad maçında aksayan Tamas'ın yerine de Batista'yı ilk onbirde sahaya sürdü. Sarı-Kırmızılı takımda sakatlıkları bulunan Prates, Volkan, Abdullah, Lukunku ve Ümit'in yanısıra Hakan Ünsal, Tamas, Pinto, Berkant ve Suat Usta kadroya alınmadı. Volkan izin alarak önceki gün Almanya'daki ailesini ziyarete gitti. Prates, ilk kez bir resmi maçta forma giyemedi. Hafif sakatlığı bulunan Hakan Şükür de son anda kadroya dahil oldu.
  • İkinci başkan ve basın sözcüsü Ali Dürüst, gündemlerinde seçim ve kongre çalışmasının bulunmadığını, yönetim kurulunun şu andaki görevinin 2004 yılı mart ayına dek kulübü en iyi biçimde yönetmek olduğunu söyledi. Bu arada PAF takımları arasında oynanan karşılaşmayı Galatasaray 3-1 kazandı.
  • Başkan Özhan Canaydın karşılaşmayı locasından izledi. Canaydın, Frank De Boer'un golü sonrası da arkasına dönerek, golün ağır çekimini TV'den bir kez daha seyretti. Karşılaşmayı iki İngiliz gazeteci de takip etti.
  • Karşılaşmanın 15. dakikasında tribünde küçük çaplı bir kavga çıktı. Taraftarlar arasındaki olay kısa süre içerisinde polis tarafından yatıştırıldı.