De Boer'dan Fenerbahçe itirafı

De Boer'dan Fenerbahçe itirafı
De Boer'dan Fenerbahçe itirafı
Ajax Teknik Direktörü Frank de Boer, UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe, Celtic ve Molde ile birlikte yer aldıkları grubu değerlendirdi.

Fenerbahçe 'nin grubun zirvesi için favori olduğunu kaydeden Frank De Boer, "Takım güçleri karşılaştırıldığında, Fenerbahçe normal olarak grubun favorisi. Buna rağmen, Onlara karşı ciddi bir şansımız olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe'den sonra Celtic ve Ajax ikinci sırada gelir. Celtic'ten kötü olduğumuzu düşünmüyorum. Molde'yi çok iyi bilmiyorum, ancak Standard Liege'i saf dışı bırakan bir takım, zirveye oynayabilecek bir takımdır" ifadelerini kullandı.

" ŞAMPİYONLAR LİGİ SEVİYESİNDE"

Sporx.com'da yer alan habere göre; Hollandalı çalıştırıcı, grubun Şampiyonlar Ligi seviyesinde olduğunu belirterek, "Anderlecht, Monaco ve Tottenham'ın yer aldığı kadro da çok güçlü. Avrupa Ligi'nde ne kadar güçlü takımlar olduğunu görüyorsunuz. Rahat bir şekilde gruptan çıkacağınızı düşünemezsiniz. Yine de gruptan çıkmak bizim için gerçekçi bir hedef. Güçlü rakipler, ancak kesinlikle şansımız var" diye konuştu.

Fenerbahçe, Ajax ile önce 22 Ekim'de Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda, sonra 5 Kasım'da Amsterdam Arena'da karşı karşıya gelecek.