'Defans biraz hareketlenmeli'

'Defans biraz hareketlenmeli'
'Defans biraz hareketlenmeli'
Rapid Wien ile oynadığı hazırlık maçını 3-1 kaybeden Galatasaray'da teknik direktör Cesare Prandelli, daha çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

VİYANA - Karşılaşmadan sonra basın mensuplarına açıklama yapan Ceare Prandelli, Rapid Wien maçının bazı futbolcularının ilk müsabakası olduğunu dile getirerek, "Şu anda amacımız, oyuncularımızın fiziki anlamda güçlenmelerini sağlamak. Bu maçlarda rakip takımlar eğer sizden önce hazırlanmaya başladılarsa zaten zor duruma düşüyorsunuz. Ancak zor durumlarda da neleri tekrar çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Bu durumda bile çalışmayı ve 25 Ağustos 'taki Süper Kupa maçına hazır olmayı düşünmemiz gerekiyor. Çok yoğun bir ay bekliyor bizi. Bol bol çalışıp hazır olacağız" diye konuştu.

İtalyan teknik adam, defanslarının bugün durgun olduğunu anlatarak, "Defansın biraz hareketlenmesi gerekiyor. Biz fiziki açıdan çalıştık. Defansif olarak daha oyunlarımızı oynamadık. Şu ana kadar stoper için bir transfer söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Golcü futbolcuları Burak Yılmaz'ın karşılaşmadaki hareketlerinin doğru olduğunu belirten Prandelli, mesafeleri kısaltarak hep beraber pozisyona girmeleri gerektiğini söyledi.

Futbolcuları tanımaya çalıştıklarını, onları farklı bölgelerde denediklerini anlatan tecrübeli hoca, Sneijder 'in çok kaliteli bir oyuncu olduğunu, geldiğinde kendilerine çok katkı sağlayacağını kaydetti. (AA)