'Değerlendirilecek bir şey yok'

'Değerlendirilecek bir şey yok'
'Değerlendirilecek bir şey yok'
Ziraat Türkiye Kupası C Grubu'nda deplasmanda karşılaştığı Sivas Belediyespor'u 2-0 yenen Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, maçın kötü bir zeminde oynandığını belirterek, bu nedenle teknik ve taktik açıdan söylenecek bir şey olmadığını ifade etti.

SİVAS - Osmanlıspor maçından sonra da saha zemini hakkında eleştirilerde bulunduğunu hatırlatan Şenol Güneş, "Benim kastım sahaların düzeltilmesi. Ankara'da da aynı şeyi söyledim ama farklı algılandı. Melih Beyi'in futbola olan sevgisini biliyorum. Kastım kötülemek değildi, futbolun daha iyi şartlarda oynanması" dedi.

Oyuncuların saha nedeninde zorlandıklarını vurgulayan Beşiktaş'ın deneyimli hocası, "Oyuncu bir gidiyor dönemiyor. Çok dönse diz veya bilek gidecek, frenlemeye çalışıyor. Gayretli olan arkadaşlar vardı. Sakatlık vermeden kart görmeden çıkalım demiştim. Maalesef bir oyuncu kaybettik. Onun dışında 3 puan aldık. Ama bu maçta oyuncuları değerlendirmeye almam. Benim için antrenman ölçüsü bu tip maçlardan daha fazla" ifadelerini kullandı.

Maçta kendisine yönelik taraftar tepkisine ilişkin ise Şenol Güneş, "Canları sağolsun. İnsanımızı seviyoruz. Genel kültürümüz ile insani kültürümüz eşleşiyor. Bana eleştirilerde haklı taraflar varsa daha iyisini yapmaya çalışırım. Makam mevki şöhret beni değiştirmez. Üslubum aynıdır. Niyetim iyi niyettir. Türk futboluna bu kadar hizmet ettim. Futbola hizmet etmeye çalışıyorum. Özür de diledim. Ama hepsinin canı sağolsun" şeklinde konuştu.

"BEŞİKTAŞ KALİTELİ BİR TAKIMLA ÇIKTI, AMA ÇOK BİR ŞEY ORTAYA KOYAMADILAR"

Sivas Belediyespor Teknik Direktörü Zafer Turan, saha şartlarının sıkıntılı olduğunu, tek sevinçlerinin sakatlık olmadan maçın tamamlanması olduğunu belirterek, "İyi başladığımızı müsabakaydı. 10 kişi kaldıktan sonar Beşiktaş'a karşı oynamak kolay değildi. Buna rağmen pozisyonlarımız da vardı. Keyifli bir müsabaka oldu. Grupta puanla tanışamadık ama 4 maç daha var. Amacımız onlardan puan alıp Sivas kentini en iyi şekilde temsil etmek" dedi. Maçın kırılma anının 14'üncü dakikada gördükleri kırmızı kart olduğunu ifade eden Turan, "11'e 11 olsa belki daha iyi olabilirdik. Hakem takdir hakkını öyle kullandı. Sivas'tki şartlar bu şekilde. Kışın 2-3 ay bu saha ortamında antrenman yapıp, maç yapıyoruz. Her iki takım adına kolay değil. Beşiktaş kaliteli bir takımla çıktı, ama çok birşey ortaya koyamadılar. Sadece mücadele oldu. Sevindirici olan her iki takım adına da sakatlığın olmaması" dedi. Hüsnü Ümit AVCI (DHA)