Deivid: Beklentileri karşılayamadım

Fenerbahçe'de en çok eleştirilen isimlerden biri olan Brezilyalı golcü Deivid De Souza, beklentileri karşılayamadığının farkında olduğunu söyledi. Samandıra Tesisleri'nden dün basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yıldız futbolcu, kulüple üç yıllık sözleşmesi olduğunu hatırlatarak...

İSTANBUL - Fenerbahçe'de en çok eleştirilen isimlerden biri olan Brezilyalı golcü Deivid De Souza, beklentileri karşılayamadığının farkında olduğunu söyledi. Samandıra Tesisleri'nden dün basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yıldız futbolcu, kulüple üç yıllık sözleşmesi olduğunu hatırlatarak, "Şu ana kadarki verimimin benden beklenen kadar olmadığını biliyorum. Oynadığım futbolu görebiliyorum. Geldiğim zaman benden beklentiler çok fazlaydı. Ben de şu ana kadarki görüntümle bu beklentileri çok fazla karşılayamadığımı biliyorum. Taraftar, yönetim ve camia şu an benden memnun olmayabilir ama çalışıyorum, kendimden ve kalitemden eminim" ifadelerini kullandı.
'Taraftar tepkisinde haklı'
Golcü oyuncuya göre performansındaki düşünün nedeni, takımın tek forvetli sisteme dönmesi. Şu ana kadar forma giydiği takımlarda hep çift forvet oynadığını dile getiren Deivid, "Buna alıştığım için tek forvet oynamak beni biraz zorladı. Fakat çalışmaya devam ediyorum. Teknik direktörümüz Zico'nun tercihi budur" dedi.
Taraftarların dönem dönem kendilerine karşı yönelttikleri protestoları haklı bulduğunu ifade eden Deivid, "Sonuçta takımlarını tutuyorlar, oraya destek vermeye geliyorlar ve bir şekilde tepkilerini göstermekte haklılar. Bununla beraber, Alex, geçmiş yıllarda Fenerbahçe'ye çok büyük şeyler vermiş futbolcuyken, birkaç maç kötü oynadı diye taraftarımız tarafından ıslıklanabildi, tepki gösterilebildi. Bu da futbolun ne kadar acımasız olduğunu gösteriyor" ifadelerini kullandı.
Alex'in Türkiye'deki en kaliteli Brezilyalı oyuncu olduğunu da sözlerine ekleyen Sarı-Lacivertli golcü, "Bu konuda tartışmaya bile girmek istemem. Türkiye'deki en kaliteli Brezilyalı futbolcu Alex'tir" diye konuştu.
Transfer teklifi alıp almadığı sorusuna da Deivid, "Ocak ayında Brezilya'dan 4-5 teklif aldım. Ama benim hedefim burada oynamak. Üç senelik kontratım var ve bunu burada tamamlamak istiyorum. Benim hedefim Fenerbahçe'de oynamak" diye yanıt vererek sözlerini tamamladı.
(Spor Servisi, aa)