@gokhan_karatas

Dejavu! Yine Terim, yine Mancini

Dejavu! Yine Terim, yine Mancini
Dejavu! Yine Terim, yine Mancini
İki farklı ülke, iki farklı takım, 12 yıl arayla yeniden Fatih Terim'in halefi oldu.
Haber: GÖKHAN KARATAŞ - gkaratas@radikal.com.tr / Arşivi

Radikal.com.tr - Galatasaray yeni teknik direktörünü buldu. Fatih Terim ile yollarını ayıran yönetim, yarın oynanacak kritik Juventus maçı öncesi harekete geçti ve takımı İtalyan bir isme emanet etti. Pazartesi günü özel uçakla İstanbul 'a gelen Roberto Mancini, Galatasaray'ın 3 yıllık teklifine 'evet' dedi.

Mancini sahaya indi

Son olarak Manchester City'yi çalıştıran 48 yaşındaki çalıştırıcı, İtalya ve İngiltere'nin ardından hocalık kariyerine Türkiye 'de devam edecek. İlginçtir 2001 yılında futbolu bıraktıktan sonra Fiorentina ile teknik adamlık kariyerine başlayan Mancini, selefi Fatih Terim ile bir kez daha görev değişimi yapmış oldu.

KADERE BAK...

Fatih Terim, Şubat 2001'de Başkan Cecchi Gori ile yaşadığı tartışma sonrası Fiorentina'dan istifa etmişti. Mor Menekşeler, bu ayrılık sonrası Mancini'yi göreve getirmişti. İtalyan teknik adam, 'İmparator'un finale kadar taşıdığı ekipte İtalya Kupası'nı kazanmıştı.

Parma karşısında alınan İtalya Kupası teknik direktörlük kariyerindeki ilk başarısı olan Roberto Mancini'nin, 12 yıl aradan sonra, bu kez Terim'in yerine Galatasaray'ın başına geçmesi dikkati çekti.

Mancini: Doğru bir karar verdim

İtalya'dan flaş Drogba iddiası