Del Bosque davası kapandı!

Beşiktaş Kulübü' nün, Vicente Del Bosque'ye 6.7 milyon avroluk tazminatını ödememekte halen ısrar etmesi ve bir çıkış yolu bulma çalışmaları, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) Üyesi Kısmet Erkiner'e göre beyhude çabalar.

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü' nün, Vicente Del Bosque'ye 6.7 milyon avroluk tazminatını ödememekte halen ısrar etmesi ve bir çıkış yolu bulma çalışmaları, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) Üyesi Kısmet Erkiner'e göre beyhude çabalar. Erkiner, İsviçre Federal Mahkemesi'nin Beşiktaş'ın itirazını reddetmesiyle Del Bosque davasının sona erdiğini söyledi.
Erkiner, CAS'ın son kararını verdiğini belirterek, konuyla ilgili prosedürü şöyle anlattı: "CAS kararı verir, ilgili mercilere bildirir. Kimdir burada, FIFA'dır. FIFA da bu kararı ilgili kişi veya kulübe '30 gün içinde yap' der. Yapmazsa ondan sonra sırayla müeyyideler başlar. İsviçre Federal Mahkemesi'ne yapılan başvurudan sonra, oranın da başvuruyu reddetmesiyle bu iş bitmiştir. Del Bosque davasında Beşiktaş'ın buradan sonra ancak Birleşmiş Milletler Konseyi'ne gitmesi lazım. Tabii bu da olamayacağına göre, dava kapanmıştır."
Kısmet Erkiner, Beşiktaş'ın bu karara uymaması halinde disiplin kuruluna gideceğini ifade ederken, FIFA'nın, CAS'ın kararını uygulamaması diye bir şeyin söz konusu olamayacağını sözlerini ekledi.
Erkiner, Beşiktaş'ın başkan ve yöneticilerinin bu konuyla ilgili tribünlere yönelik konuştuğunu savunarak, "Bütün beklentileri şu; paranın Beşiktaş yönetimi tarafından ödendiği tescil edilmeden, yönetim dönemlerini bitirmek" diye konuştu. Öte yandan Beşiktaş Kulübü, IMKB'ye bir yazı göndererek, eski teknik direktörleri Del Bosque ile ilgili davada hukuki sürecin devam ettiğini, konuyla ilgili kendilerine ulaşmış bilgi ve yaptırımın söz konusu olmadığını bildirdi.