Del Bosque için sıra federal mahkemede

Beşiktaş, eski teknik direktörü Vicente Del Bosque'ye ödeyeceği tazminat konusunda pes etmiyor. Siyah-Beyazlı kulüp adına iki avukat ve bir akademisyenden oluşan bir hukuk kurulu, bugün İsviçre'ye gidiyor.

CENEVRE - Beşiktaş, eski teknik direktörü Vicente Del Bosque'ye ödeyeceği tazminat konusunda pes etmiyor. Siyah-Beyazlı kulüp adına iki avukat ve bir akademisyenden oluşan bir hukuk kurulu, bugün İsviçre'ye gidiyor. Kurul, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) Del Bosque ve yardımcıları için Beşiktaş'a verdiği 6.7 milyon avroluk tazminat ödeme cezasına itiraz etmek için İsviçre Federal Mahkemesi'ne başvuracak.
Beşiktaş cephesi, İspanyol teknik adam ve yardımcılarına sadece 1.5 milyon avro tazminat ödemeye yükümlü olduklarını, bunun dışında bir tutarın ödenmesinin ise tamamen hukuk dışı olduğunu savunuyor. Del Bosque
ile yapılan anlaşmada ilk yıl bir milyon 750 bin avro, ikinci yıl ise iki milyon 250 bin avro ödemeye yükümlü olan Siyah-Beyazlılar, ilk yıla ait tüm borçların ödendiğinin, ikinci yıl opsiyonlu olduğu için herhangi bir
ödeme olmayacağının altını çiziyor. Mahkemeye bu konuda başvurulacağını söyleyen Asbaşkan Levent Erdoğan, "Vicente Del Bosque ile de görüşebiliriz. Kendisine sadece 1.5 milyon avro tazminat ödememiz olabilir. Ama şu ana kadar bir görüşmemiz olmadı" dedi.