Del Bosque ve Antiç'ten Fenerbahçe yorumu

2004-2005 sezonunda Beşiktaş'ta görev yapan İspanyol teknik direktör Vicente del Bosque, Şampiyonlar Ligi ikinci turundaki Fenerbahçe-Sevilla eşleşmesini ülkenin önde gelen gazetesi El Pais'e değerlendirdi.

MADRİD - 2004-2005 sezonunda Beşiktaş'ta görev yapan İspanyol teknik direktör Vicente del Bosque, Şampiyonlar Ligi ikinci turundaki Fenerbahçe-Sevilla eşleşmesini ülkenin önde gelen gazetesi El Pais'e değerlendirdi. Del Bosque, 'Boğaz kıyısında samba' başlığıyla verilen haberdeki yorumlarında "Fenerbahçe bir takımdan ziyade bir Brezilyalılar çetesi gibi. Zico yedek kulübesinde, vatandaşları da sahada takımın kalitesini hayli yükseltiyor. Belki teknik bir oyundan çok yüreklerini ortaya koyarak, can havliyle oynuyorlar. Fakat yine de teknik düzeyleri oldukça yüksek" ifadelerini kullandı.
1977'de Fenerbahçe formasıyla şampiyonluk yaşayan ve antrenörlük kariyerini 1988'den beri İspanya'da geçiren (1996'da Atletico Madrid'le La Liga ve Kral Kupası'nı kazandı) Sırp teknik adam Radomir Antiç ise Fenerbahçe'yi İspanyol okurlara "Futbolu o kadar severler ki maç sırasında çılgına dönerler, Galatasaray'a gol attığımda beni ülkenin en iyi golcüsü ilan etmişlerdi. Oyuncularına krallar gibi davranırlar" sözleriyle anlattı. "Fenerbahçe, Inter'i şaşkına çevirdiği maçta da gösterdiği gibi esas gücünü sahasında gösteriyor. Orada güçleri radikal bir biçimde artıyor" diyen Antiç, ilk maçı Kadıköy deplasmanında oynayacak olmasının Sevilla için bir avantaj teşkil ettiğini dile getirdi. (Spor Servisi)