Del Bosque'nin altıncı hissi

Real Madrid Teknik Direktörü Vicente Del Bosque, takımdan ayrılacağı sinyalleri verdi. "Altıncı hissim yeni sezonda göreve devam etmeyeceğimi söylüyor" diyen İspanyol çalıştırıcı, Cadena Cope Radyosu'na verdiği demeçte "Gelecek sezonda da Real Madrid'i çalıştırmak istiyorum. Ancak yönetimden henüz yeni bir teklif yapılmadı.

MADRİD - Real Madrid Teknik Direktörü Vicente Del Bosque, takımdan ayrılacağı sinyalleri verdi. "Altıncı hissim yeni sezonda göreve devam etmeyeceğimi söylüyor" diyen İspanyol çalıştırıcı, Cadena Cope Radyosu'na verdiği demeçte "Gelecek sezonda da Real Madrid'i çalıştırmak istiyorum. Ancak yönetimden henüz yeni bir teklif yapılmadı. Ben de yerimde kalıp takımda sorun yaratmak istemiyorum" açıklamasını yaptı.
Kulübe 35 yıldır hizmet verdiğini anımsatan Del Bosque, "Ayrılmam gerekirse fazla üzülmeyeceğim. Takımı çalıştırdığım dönem içinde büyük başarılara imza attık. Ben hem futbolcu hem de teknik adam olarak görevimi en iyi şekilde yerine getirdiğime yürekten inanıyorum. Son kararı yönetim verecek. Ancak sanıyorum, artık ayrılma vakti geldi" diyerek sözlerini noktaladı. 1999-2000 sezonundan bu yana Real Madrid'i çalıştaran Del Bosque, takımını 2000 ve 2002'de Şampiyonlar Ligi şampiyonu yapmıştı. İspanyol ekibi daha önce Arsenal menajeri Arsene Wenger'e teklifte bulunmuş ancak 'hayır', yanıtı almıştı.
'Beni de İngilizler istiyor'
İspanya spor medyasının gündeminden düşmeyen 'David Beckham hangi takıma transfer olacak?' sorusu henüz açıklığa kavuşmazken, Real Madrid'in yıldız futbolcusu Guti, Beckham'ın transfer edilmesi durumunda takımdan ayrılacağını açıkladı. Tele Madrid Radyosu'na demeç veren İspanyol oyuncu, İngiltere'den teklifler aldığını belirterek, "Sürekli ilk onbirde forma bulacağım bir takımda oynamak istiyorum. Gerçekçi olmak gerekirse, Beckham geldiğinde takımda bana ihtiyaç kalmaz. Yedek oturmak istemiyorum. Eğer transfer gerçekleşirse ben de futbol yaşantımı İngiltere'de sürdürmek istiyorum" ifadesini kullandı. (Spor Servisi)