Demba Ba iddiasına yanıt

Demba Ba iddiasına yanıt
Demba Ba iddiasına yanıt
Beşiktaş Futbol A Takım Doktoru Ertuğrul Karanlık, sakat oyuncular Jose Sosa ve Mustafa Pektemek'in en kısa sürede sahalara dönmesi için çalıştıklarını, sakatlandığı iddia edilen Demba Ba'nın ise bir sıkıntısının bulunmadığını söyledi.

İSTANBUL - BJK TV'ye sakat oyuncular hakkında bilgi veren Ertuğrul Karanlık, Balıkesirspor maçında rakibin darbesiyle sakatlanan Jose Sosa'nın takıma dönme süresini aşağıya çekmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Arjantinli futbolcunun haftalar öncesinde üst adale sakatlığı yaşadığını hatırlatan Karanlık, şu ifadeleri kullandı:
"Tedavisini yaptık ve tekrar sahalara geri döndü. Bir hafta sonra toplam üç maça çıktı. Balıkesirspor maçında rakip futbolcu, Sosa'ya dizinden vurdu ve futbolcumuz dizinden sakatlandı. Burada futbolcumuzu şanslı da sayabiliriz çünkü menisküsü yırtılabilir veya çapraz bağ da hasar görebilirdi. Jose Sosa'nın tedavisine başladık. Takıma dönme süresini aşağıya çekmek istiyoruz. Ne kadar erken olur bilemem. Ne kadar erken dönerse bizim için o kadar iyi olacak."

Mustafa Pektemek'in durumuna da değinen kulüp doktoru, "Daha önce açıkladığımız gibi Balıkesirspor maçında Mustafa Pektemek'in adalesinde ciddi bir yırtık meydana geldi. Tedavisine Pazartesi sabahı başladık. Mustafa'nın kronik sakatlık gibi bir sorunu kesinlikle yok. Takımdan ne kadar ayrı kalacak bilemiyorum, ama umarım en kısa zamanda döner. En kısa sürede geri dönmesi için elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu.

Forvet oyuncusu Demba Ba'nın Senegal Milli Takımı'nda sakatlandığı yönünde haberleri yalanlayan Karanlık, "Demba Ba ile dün ve bu sabah konuştum. Bizimle çıktığı maçta ayağı burkulmuştu. İki günlük tedavinin sonucunda bugün kendini riske etmek istemiyor. Demba Ba'da şu an herhangi bir sakatlık yok" diye görüşlerini aktardı. (AA)