Demba Ba'dan Galatasaray'a sinyal!

Demba  Ba'dan Galatasaray'a sinyal!
Demba  Ba'dan Galatasaray'a sinyal!
Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, listesine birçok yıldız ile birlikte Demba Ba'yı da aldı. Yıldız futbolcunun Galatasaray'a yeşil ışık yakması uzun sürmedi.

Burak Yılmaz ve Umut Bulut’tan istediği verimi alamayan Galatasaray, forvet harekâtını hemen başlattı. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun listesinde birçok yıldızla birlikte Demba Ba’nın da yer aldığı iddia edilirken, yıldız futbolcunun sarı-kırmızılı takıma yeşil ışık yakması fazla uzun sürmedi. 

“GALATASARAY’DA OYNARIM”

Sezon başında Beşiktaş’ın 13 milyon Euro bonservis bedeliyle Shanghai Shenhua’ya sattığı Senegalli yıldızın yakın çevresine şu ifadeleri kullandığı öğrenildi: “Çin’de çok sıkıldım. Müslüman bir ülkede oynadıktan sonra burası zor geliyor. Dini hayatımı istediğim gibi yaşayamıyorum. İstanbul’da güzel günler geçirdim ve özlüyorum. Kulüpler arasında şartlar oluşursa Galatasaray’da oynarım, neden olmasın..”

İşin maddi boyutu ise şöyle: Demba Ba’nın yüksek bonservis bedeli yüzünden kiralama formülü tek seçenek gibi duruyor. Çin’de liglerin bitmesi Aslan’ın işine yarıyor. Demba Ba ise Cim Bom’dan yıllık 4.5 milyon euro garanti para alan Sneijder kadar ücret istiyor. Anlaşma yarım sezon olursa sadece Senegalli futbolcunun alacağı para 2.5 milyon Euro’yu bulacak.