Demirel: 2006 ruhu yine sahada olacak

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Milli Takım'ın geçen yılki Dünya Şampiyonası'nda gösterdiği mücadele ve takım ruhunu, Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda da sahaya yansıtacağını söyledi. Demirel...

İSTANBUL - Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Milli Takım'ın geçen yılki Dünya Şampiyonası'nda gösterdiği mücadele ve takım ruhunu, Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda da sahaya yansıtacağını söyledi. Demirel, "Takımımız Dünya Şampiyonası'nda altıncı olup büyük bir başarı elde etti. Bu dereceden daha ziyade, millilerin orada göstermiş olduğu mücadele, takım anlayışı, takım ruhu herkesi çok etkilemişti. Biz şimdi Avrupa Şampiyonası'nda da Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'nun da katılmasıyla birlikte aynı takım ruhunu ve mücadeleyi yine sahaya yansıtmak istiyoruz" dedi.
İspanya'da, Pekin Olimpiyatları'na katılacak bir derece elde etmeyi hedeflediklerini vurgulayan Demirel, şöyle devam etti: "İspanya, dünya şampiyonu olduğu için olimpiyatlara katılmayı garantiledi. İki ülke daha olimpiyatlara katılma hakkını elde edecek. O iki ülke arasına girmek için büyük mücadele olacak. Eğer olimpiyat vizesini bu şampiyonada elde edebilirsek, gerçekten çok önemli bir başarı elde etmiş olacağız." (Spor Servisi)