Demirel'den TKBL mesajı

Demirel'den TKBL mesajı
Demirel'den TKBL mesajı
TBF Başkanı Turgay Demirel, bugün başlayacak Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) yeni sezonu için takımlara başarılar diledi.

İSTANBUL (AA) - Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel, federasyonun internet sitesinde yer alan mesajında, Türkiye'de düzenlenecek 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası öncesi bu sezon oynanacak ligin önemine dikkati çekti.

Dünya Şampiyonası öncesi yaşanacak rekabetin önemine değinen Demirel, "2013-2014 sezonunu bu yıl farklı bir heyecan ve coşku ile yaşayacağız.Ülkemizde düzenlenecek olan 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası öncesinde ligimizde yaşayacağımız mücadele hepimiz için çok önemli. Her sezon kalitesi yükselme gösteren Kadınlar Birinci Ligi'nde inanıyorum ki 2013-2014 sezonunda da yine üst düzey rekabetler yaşanacak" ifadelerini kullandı.

Takımların çok güçlü kadrolar kurduğunu belirten Demirel'in, milli takımların da başarılarına vurgu yaptığı açıklaması şöyle devam etti:
"A Milli Kadın Takımımız 2011'de elde ettiği Avrupa ikinciliğinin ardından ilk kez katıldığı 2012 Londra Olimpiyatları'nı beşinci sırada tamamlayıp, bu yaz da Fransa'da Avrupa üçüncüsü olarak başarılı ve istikrarlı grafiğini sürdürdü. Yine bu yaz, Samsun'da düzenlenen Ümit Kızlar Avrupa Şampiyonası'nda üçüncülüğü elde eden Ümit Milli Kız Takımı'nın kadrosunda yer alan oyuncularımız yeni sezonda ligimizde sergileyecekleri performanslar, 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek A Milli Takımımız için de büyük önem taşıyacak."

Turgay Demirel son olarak, kadın basketbolunda yer alan bütün kurumlara ve kişilere başarılar diledi.