Demirören açıkladı: Statü değişiyor

Demirören açıkladı: Statü değişiyor
Demirören açıkladı: Statü değişiyor
TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Kupası statüsünü değiştireceklerini açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ziraat Türkiye Kupası finalinde Galatasaray 'ın Eskişehirspor'u 1-0 mağlup ettiği maçın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Galatasaray'ı tebrik ederek sözlerine başlayan Bakan Kılıç, şunları söyledi:
"Bu akşam Ziraat Türkiye Kupası Finali'nde Galatasaray'ı tebrik ediyoruz. Eskişehirspor'a karşı verdikleri mücadeleyi kazandılar. Konya da güzel bir ev sahipliği yapıldı. Hiçbir sıkıntı yaşanmadan, gayet huzurlu şekilde Konya'da maçın oynanması bizim için mutluluk vericidir. Federasyonu da tebrik ediyoruz. Seneye yapılacak kupanın finalinde tekrar buluşmayı temenni ediyoruz."

Fenerbahçe ve Galatasaray arasında birlikteliğin olup olmayacağı yönündeki soruya Kılıç, "Spor, birlik ve kardeşliktir. Aramızda farklı düşünenler olabilir, ama her zaman birlikteyiz" yanıtını verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile futbolda şiddet konusunu görüşüp görüşmedikleri sorusu üzerine Bakan Kılıç, "Bu konuyla ilgili müzakereyi yaptık. Fikirlerimiz aynı. Bundan sonra gereken adımları atacağız" dedi.

Kupa finali sonrası açıklamalarda bulunan Yıldırım Demirören ise "Galatasarayımızı tebrik ediyorum. Eskişehirspor'u, buraya kadar gelerek verdiği mücadele için tebrik ediyorum. Konya halkına teşekkür ederim. Her iki takıma da Avrupa'da başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.

Takımların, çok maç oynaması ile ilgili TFF'ye başvurularının olduğunun hatırlatılması üzerine Demirören, "Statüyü değiştiriyoruz. Önümüzdeki günlerde açıklayacağız" şeklinde konuştu. Serhan TÜRK (DHA)