Demirören aradı, Aysal izin verdi

Demirören aradı, Aysal izin verdi
Demirören aradı, Aysal izin verdi
TFF Başkanı Demirören, Avcı'nın istifasının ardından Terim ile görüşmek için Galatasaray'ın kapısını çaldı.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Ergün, A Milli Takım'da Teknik Direktör Abdullah Avcı'nın istifasının resmen açıklanmasının ardından, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in telefonla Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ı arayarak teknik direktör Terim ile görüşmek için izin istediğini bildirdi.

Milli Takım'da Avcı dönemi bitti

GALATASARAY'DAN AÇIKLAMA

Sarı-kırmızılı kulüp, konuyla ilgili olarak resmi internet sitesinden şu açıklamayı yayımladı:
" Bugün saat 19:25'te, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören bizzat Başkanımız Sayın Ünal Aysal'ı telefonla arayarak Abdullah Avcı'nın A Milli Takım Teknik Direktörlük görevinden bugün (öğleden sonra) itibarıyla resmen ayrıldığını, bu çok önemli milli görev için Galatasaray'dan anlayış ve Fatih Terim ile görüşmek için izin istediğini bildirmiştir.

Başkanımız bu görüşme için istenen onayı vermiş olup, Galatasaray'ın karar ve şartlarını Sayın Fatih Terim ve TFF arasında işbirliği konusunda bir mutabakat hasıl olması halinde ayrıca kendilerine iletileceğini bildirmiştir.

Gelişmelerden kamuoyu ayrıca haberdar edilecektir."

Flaş iddia; Terim ve Milli Takım

AYSAL: HOCAMIZ VE TFF MUTABAKATA VARIRSA... 

AMK Gazetesi’ne konuşan Başkan Ünal Aysal, "Yıldırım Demirören, Milli Takım için hocamız ile görüşmek adına benden izin istedi. Bu görüşmeye izin verdim. Ama hem Milli Takım hem de Galatasaray’ın hedefleri çok yüksek yerler. 24 saat mesai gerektiriyorlar. Eğer hocamız ve TFF bir mutabakata varırlarsa, Galatasaray adına yönetimimle toplanıp bir karar veririz. Şu anda gelişmeleri takip ediyoruz" şeklinde konuştu.

DEMİRÖREN'DEN TERİM SORUSUNA CEVAP

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, istifa sonrası yaptığı açıklamada, "Herhangi bir pürüz yok. Abdullah Avcı ile karşılıklı konuşup anlaştık. A Milli Takım Teknik Direktörlüğü’ne Fatih Terim mi gelecek?" sorusu üzerine, "Her şeyin hayırlısı. Milli Takım’ı en iyisine devredeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" yanıtını verdi.

"Terim üç takımı birden çalıştırır"