Demirören: Beşiktaş'ı batırmadım

Demirören: Beşiktaş'ı batırmadım
Demirören: Beşiktaş'ı batırmadım
TFF Başkanı Yıldırım Demirören UEFA'dan bir yıl Avrupa kupalarındna men cezası alan 'Beşiktaş'ı batırdı' iddiasına yanıt verdi

Türkiye Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki binasında Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya'ya konuşan Demirören çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şike konusunda ''O konu bitmiştir'' diyen Demiören, ''Top artık UEFA'da. Bekliyoruz, az kaldı. Bu ay içinde kararlar açıklanır. Takvim çok sıkışık. Bir taraftan Şampiyonlar Ligi maratonu başlıyor. 29'unda mahkemede çok önemli bir duruşma yapılacak. Bu arada Avrupa Futbol Şampiyonası da tamamlanmış olacak. Ben sorun beklemiyorum'' ifadelerini kullandı. 'İyimser' olduğunu belirten Demirören, Milli Takım düzeyinde ceza beklemiyor.

'PLAY OFF ERKEN OLDU'
Kamuoyunda çok tartışılan konulardan biri de play off uygulamasının devam edip etmeyeceği. Demirören bu konuda şunları söyledi: Uygulamanın sürme ihtimali zayıf. Belki erken oldu. Sezon sonunda 6 derbi maçı Türkiye kaldıramadı. Futbol camiası, kulüpler, oyuncular, medya, polis... Hiç kimse hazır değilmiş.

' BEŞİKTAŞ 'I BATIRMADIM'
Demirören, 'Beşiktaş'ı batırdı' suçlamasına ise kısa bir yanıt verdi: Ben artık Federasyon Başkanıyım. Tarafsızım. Beşiktaş'ı konuşamam. Beşiktaş'ı elbette batırmadım. Bunu söyleyenler Beşiktaş'ın malvarlığına baksınlar. Hatta 3 Büyükler'in borçları ile malvarlıklarını karşılaştırsınlar.(hürriyet)