Demirören: Hedef 3 maçta 9 puan

Demirören: Hedef 3 maçta 9 puan
Demirören: Hedef 3 maçta 9 puan
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, EURO 2016 Elemeleri'nde yarın oynayacakları Çek Cumhuriyeti maçını kazanarak yükselişe geçmek istediklerini söyledi.

İSTANBUL - Yıldırım Demirören, TFF'nin Türkiye -Çek Cumhuriyeti karşılaşması için özel hazırladığı maç kitabında yer alan yazısında, Avrupa futbolunun en önemli ülkelerinden Çek Cumhuriyeti'ni İstanbul'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "İzlanda'da beklenmedik bir mağlubiyetle başladığımız UEFA EURO 2016 elemelerinde Çek Cumhuriyeti maçı ile yükselişe geçmek ve kasım ayı sonuna kadar oynayacağımız 3 maçta 9 puana ulaşmak öncelikli hedefimiz" ifadelerini kullandı.

Yapacakları bu üç maçın dışında 12 Kasım'da İstanbul'da oynayacakları Brezilya karşılaşmasının da kendileri için ayrı bir önem taşıdığını kaydeden Demirören, tüm futbolseverleri şimdiden bu karşılaşmaya davet etti.

Yıldırım Demirören, Çek Cumhuriyeti maçını izlemeye gelecek tüm taraftarlardan, milli takım formalarıyla takımlarını 90 dakika boyunca durmaksızın desteklemelerini isteyerek, şunları kaydetti:
"Bu vesileyle bir yıl aradan sonra İstanbul'da oynayacağımız bu ilk karşılaşmada stadyuma gelecek tüm futbolseverlere teşekkür eder, iyi seyirler dilerim. UEFA EURO 2016 eleme grubumuzda futbolseverlerimize üst düzey maçlar izleterek Fransa'da düzenlenecek futbol şöleninde yer almak en önemli hedefimizdir."

TFF olarak her yaş grubunda tüm milli takımların Avrupa şampiyonaları ve dünya kupalarında mücadele etmelerini hedeflediklerini vurgulayan Demirören, "Bu ortak vizyonu Sayın Fatih Terim'le de paylaşıyor ve gelecekte kalıcı başarılara ulaşmak için önemli projeler geliştiriyoruz" değerlendirmesinde bulundu. (AA)