Demirören: Melo beni tanısa severdi

Demirören: Melo beni tanısa severdi
Demirören: Melo beni tanısa severdi
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören TRT'de Stadyum programında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in konuşmasının satırbaşları şöyle:

-Derbi maçının önemi kupadan çok Soma için yardım maçı olmasıdır. Bu maçın manevi olarak değeri çok büyük.

- Emre ve Selçuk'a çok teşekkür ederim. Çok güzel mesajlar verdiler. Umarım bu ligde de devam eder.

- Yeni Türkiye'de kardeşlik olmalı. Karşılıklı beyanatlar olumlu, olmalı biz değil ben olmalı. Türk futbolunun marka değerini yükseltmeliyiz. Kimse tek başına bir yere gelemez hep birlikte bir yerlere geliriz.

- Şu anda Türkiye'de 27 yeni stad yapılıyor. Hepsi birbirinden muhteşem statlar. Ama seyirci olmayınca bir anlamı olmuyor. Bu statları seyirciler doldurmalı.

- Futbol bir şov, tabiki hatalar olacak, hakem de hata yapacak insandır. Futbolun çok güzel yanları var, bugün Emre ile Selçuk'un açıklamalarına bakın. Bu işi bir fanatizm haline getirim tamamen kavga Türk futboluna zarar verir.

- Kulüpler Birliği başkanlığına gelen Göksel Gümüşdağ'ı tebrik ederim. Sayın Gümüşdağ'la konuştum mali bilançolar reel olacak artık. Biz günü kurtarmakla ilerileri kaybediyoruz. Türk futbolu adına çok uzun vadeli düşünmemiz gerekiyor.

- Bir televizyon kanalı reyting alacak diye futbola zarar vermemeli futbol konusu dışına çıkmamalı. Futbol tartışılmalı konuşulmalı ama amacının dışına sapmamalı.

- Fatih hocamızla konuştuğumuz en önemli konulardan biri milli takım taraftarı yaratmak.

- Almanya 2002-2009 senesinde 5 milyon Euro'ya yakın altyapı yatırımı yaptı. Bugün onun meyvesini yiyor. Bizde Fatih hocayla 5+2 yıllık sözleşme imzalamamızın altında turnuvalarda istikrarı sağlamak ve başarıyı elde etmek.

- Profesyonel hakemliğin ön güzel örneği İngiltere. MHK başkanı ve Zekeriya Alp ve ekibinin de profesyonel hakemlik konusunda çalışmaları var. Hakemler de hata yapar ama art niyetli değildir.

- Biri şampiyon olacak. Bağırarak şampiyon olamazsınız. Sahada şampiyon olursunuz.

- Masanın o tarafında da bulundum bu tarafında da. Her kulüp başkanının belli çerçeveler çerçevesinde konuşmasını hoşgörü ile karşılarım. Bende kulüp başkanıydım bunu zamanında bende yaptım.

- Hakem hataları tartışılır. Art niyet arayarak hakaret ederek bir yere varılmaz.

- 6 hakem konusunda istediğimiz sonuçları aldık. Hata yapmadılar mı yaptılar ama yüzde 70-80 iyilerdi.

- Yabancı programı değişmeyecek. Yıldırım Demirören yönetimi gidebilir ama gelenlerin de uzun süreli düşünmesi lazım.

- Ceza sistemini tamamen değiştirdik. Bu yaptırımlar kademe kademe ilerleyecek.

- Ev sahibi ceza alsa bile rakip takım taraftarı maça gidebilecek. Deplasman yasağı kalkacak. Dört büyüklerin deplasman yasağı ise bizimle alakalı değil kulüplerle alakalı. Onlar karar versin bizim için bir sorun yok Futbol taraftarla güzel.

- Federasyon binasını Beylerbeyi'ne taşıyoruz. Riva'daki tesisler daha da büyüyecek.

- Fenerbahçe, Beşiktaş Galatasaray , Trabzonspor güzel transferler yaptı. Bu sene güzel bir lig olacak kardeşçe.

- Beşiktaş'ın yapacağı Süleyman Seba aktivitesinden sonra biz de federasyon olarak birşeyler yapacağız.

- Beşiktaş'ın tüzüğü anayasasıdır. Beşiktaş'ta tüzük neyse onun yapılması normaldir. Beşiktaş yönetimi bu hatadan geri dönecektir. Şeref duyulan kişiler divana seçilir. Sayın Fikret Orman ve yönetim bu karardan dönecektir buna eminim. Bir yanlış var ve bu hatadan dönülecektir.

- İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadyumu'nun açılış maçı tarihi bir olaydı. Başbakanımıza pas verdim. Tabiki ona pas vereceğim kaleciye verecek değilim.

- Melo'nun benim elimi sıkmaması onun problemidir. Benim küçüğümdür, beni tanısa mutlaka severdi. Eleştiriler olacaktır ama mühim olan saygı çerçevesinde olması.

- Her kulüp başkanı ile mesafem aynıdır.

- Şenes Erzik'in görev süresi doluyor, onun yerine Srvet Yardımcı'yı düşünüyoruz ve bu konuda en büyük desteği Şenes Erzik'ten alacağız.