Demirören: Terim 'eleman'ım değil...

Demirören: Terim 'eleman'ım değil...
Demirören: Terim 'eleman'ım değil...
TFF Başkanı Demirören, Terim ile Galatasaray'ın yollarının ayrılması sonrası basının karşısına geçti.

Radikal.com.tr - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray ile yaşanan 'sözleşme' krizi ile ilgili konuşurken, 'TFF Galatasaray'ın önüne kesiyor' iddiasına yanıt verdi.

Fatih Terim'e 'git' demek...


"TERİM'İN BİZİMLE BİR İMZASI YOK"

Basın toplantısı düzenleyen Demirören, "Abdullah Avcı istifa ettikten sonra Ünal Aysal'ı aradım. Fatih Terim'e 1+3 yıllık sözleşme teklif edeceğimi söyledim. Kendisi bunu kabul etti. Bunun üzerine Fatih Terim'e 1+3 yıllık teklifimizi ilettik. Hocamız, Galatasaray yönetimi ile görüştükten sonra karar vereceğini söyledi. Daha sonra sadece Mayıs ayına kadar bir anlaşma yapılacağı, Mayıs'tan sonra bir karar verileceği kamuoyunu duyuruldu. Kendisiyle yaptığımız imza töreni, iki sayfalık hatıra imzasından ibarettir. Bizimle bir imzası yoktur. Fatih Terim milli görev için geldi, iyi ki de geldi. 2014 Dünya Kupası şansımız yüzde 1 iken yüzde 50 oldu. Hepimiz Dünya Kupası hayalleri kurmaya başladık. Kendisiyle bu sabah yeniden görüştüm. Sözleşme imzalama teklifimiz karşısında 'Mayıs ayına kadar bekleyelim' diyor. Biz diretiyoruz, ama bunu kabul etmiyor. Milli vazifeyi zevkle kabul etmiştir, Mayıs ayına kadar sadece sözlü anlaşmamız vardır" ifadelerini kullandı.

Demirören, "Hocamız duruşunu bozmadı. Artık serbest kaldığına göre anlaşma imzalamak için biz direteceğiz" şeklinde konuştu. Kimi ararsam telefonumu açar.

Galatasaray'da Denizli sürprizi


GALATASARAY'A ÇOK AĞIR GÖNDERMELER

"TFF'nin Galatasaray'ın önünü kestiği" iddiasını ise TFF Başkanı, "Böyle bir şey olsa, Galatasaray'a 4 tane kupa vermezdi. Fatih Terim'in avukatı değiliz. Ama Fatih Terim gibi hocalar zor yetişir. Bu isimleri taraftarın önüne atmak da doğru değildir. Burada suçlu ne TFF, ne de Fatih Terim'dir. Sebep başka yerde aranmalıdır. İğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batırmak gerekiyor. Ben kimi ararsam telefonumu açar. Açmazsa da hatayı kendimde ararım. Hocamıza yapılan haksızlığı anlatmak istedim. Fatih Terim benim elemanım değil, kader birliği yaptığım takım hocamdır" sözleriyle yalanladı.

Yıldırım Demirören, "Fatih Terim ile yapılan sözleşmenin Galatasaray'a gönderilmediği" şeklindeki haberlerin hatırlatılması üzerine, "Galatasaray gazete haberlerinden dolayı gönderdiyse kendi içinde bir değerlendirme yapmalıdır. 'Bir imza yok' diye hem biz hem de hocamız Galatasaray'a söyledik. Olmayan bir şeyi göndermeye gerek yok. Ayrılmasının sebebi TFF ile hocanın imzası olarak gösteriliyorsa bu doğru değildir" dedi.

İşte Galatasaray ile Futbol Federasyonu arasında krize neden olan Fatih Terim'in 'hatıra' imzası

Galatasaray idmanında olay!