Demirören uzatmada tribünü terk etti

Fortis Türkiye Kupası yarı finalinde iki ezeli rakibi karşı karşıya getiren maçı, kulüp başkanları birlikte izledi. İkilinin ortasına Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci oturdu.

  • Fortis Türkiye Kupası yarı finalinde iki ezeli rakibi karşı karşıya getiren maçı, kulüp başkanları birlikte izledi. İkilinin ortasına Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci oturdu. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ve yöneticileri, Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir karşıladı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Yıldırım Demirören, maç öncesi el sıkışıp, birbirlerine başarılar diledi. Maçın 21. dakikasında Yıldırım, Demirören'den küfreden Beşiktaşlı taraftarlara müdahalede bulunmasını istedi. Uzatmaların devre arasında Yıldırım Demirören ve Siyah-Beyazlı yöneticiler, Şeref Tribünü'nü terk edip kalan 15 dakikayı içeride izledi.
  • 3 bin 600 güvenlik görevlisinin yanı sıra Fenerbahçe Kulübü'nün 350 özel güvenlik elemanı da maç için görev yaptı. Taraftarlar, stat çevresindeki güvenlik kordonlarında arandı.
  • Çevik kuvvetin, stadın Migros kale arkası tribünündeki geniş güvenlik önlemleri alması dikkati çekti. Beşiktaşlı taraftarların tribünü ile Fenerbahçeliler arasında güvenlik nedeniyle boşluk bırakılırken, bu koltuklara çevik kuvvet yerleşti. Bu tribünde, zaman zaman Fenerbahçeli iki taraftar grubu arasında yaşanan kavgalar nedeniyle, Sarı-Lacivertli taraftarların arasına da ikinci bir çevik kuvvet ekibi yerleştirildi. Devre arasında Migros kale arkası tribününde Fenerbahçeli taraftarlar arasında kavga çıktı. Çıkan olaylar üzerine polis müdahale etti. Bu sezon Sarı-Lacivertli taraftarlar arasında aynı görüntüler üçüncü kez yaşanmış oldu.
  • Aralarının açık olduğuna dair haberler çıkan Fenerbahçe'nin kalecileri Volkan ve Serdar, maç öncesi Sarı-Lacivertli taraftarlar tarafından "Volkan-Serdar el ele" tezahüratıyla tribünlere davet edildi.